Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eyyübiye Belediyesi Binlerce Yardım Paketi Dağıttı

Eyyübiye Belediyesi Binlerce Yardım Paketi Dağıttı

Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, yardıma muhtaç vatandaşlara verilmek üzere hazırlanan 5 bin gıda paketinin dağıtımına devam ediliyor. Gıda paketlerinin tutulduğu depoda incelemelerde bulunan Başkan Ekinci, yardımların yıl içinde periyodik olarak devam edeceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 14:59
Eyyübiye Belediyesi Binlerce Yardım Paketi Dağıttı

 

Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, ilçe sınırları içindeki yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılmak üzere hazırlanan 5 bin gıda paketi adreslere ulaşmaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne müracaatta bulunan ailelerin ihtiyacına göre yardımlarını sürdüren Eyyübiye Belediyesi, kamuoyunun da takdirini topluyor. Yıl içinde ulaşılan ailelere periyodik olarak yardımlarını sürdüren Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı ekipler ailelere aynı zamanda danışmanlık ta yapıyor. Mübarek ramazan ayında kendilerine verilen gıda paketleri sayesinde ramazan ayını geçirdiklerini belirten vatandaşlar da Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ettiler. İçinde yağ, şeker, pirinç, bulgur, çay, makarna, mercimek, un gibi temel gıda malzemelerinden oluşan gıda paketleri oluşturulan ekipler vasıtasıyla ailelere teslim ediliyor.

Eyyübiye Belediyesi Akçakale yolu üzerindeki Muhtarlıklar müdürlüğüne ait depodan araçlara konulan yardım paketleri, belediye ekipleri tarafından müracaatta bulunan dar gelirli ailelere teslim edilmek üzere yola çıktı. Yardım paketlerinin dağıtımına katılan ve incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yardımların periyodik olarak devam edeceğini söyledi. Başkan Ekinci, ‘’Eyyübiye ilçemiz dar gelirli insanların yoğun olduğu bir ilçedir. Haliyle bu anlamda ihtiyacı olan insan sayımız çok daha fazla. Bizler Eyyübiye Belediyesi olarak Sosyal Yardım Müdürlüğümüz aracılıyla saha da tespit edilen çalışmalar sonucunda dar gelirli ailelerimizi tespit ettik. Tespit edilen ailelerimize yönelik uygulamalarımız var. Bu uygulamalardan biri de gıda paketidir. Mübarek bir aydayız, Ramazan ayındayız. Bu Ramazan ayı içerisinde 5 bin gıda paketi hazır durumda ve ekiplerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışacağız. Buradaki amaçta bir şekilde evine bu tarz temel ihtiyaç maddeleri girmeyen birileri varsa belki bizler bunu yerine getirmiş olacağız. Bizler için belki bir gıda paketidir, onlar için ise bir ay ihtiyacını karşılamasıdır. Dolayısıyla ciddi anlamda önemsiyoruz. Bundan sonraki faaliyetlerimizde de bu tarz sosyal yardımlar konusunda faaliyetlerimizi daha da artıracağız. Bizler tabii insanlarımızla aynı sofrada da bulunuyoruz, bir araya geliyoruz. Bu tarz iftar sofraları da düzenliyoruz. Bir tarafta da gelemeyen insanlarımıza gıda paketlerimizi onlarında evlerinde sofralarını iyi bir şekilde donatmaları konusunda en azından temel ihtiyaçları konusunda bu yardımlarımız inşallah giderilir.” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-06-15 11:00:45Ali

    Savaş mağduru yetimlere kimsesizlere ailelere yaptığınız yardımlar için teşekkürler eyyubiye belediyesi ve başkanı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com