Advert
Advert
Advert

Eyyübiye Belediyesi binlerce fidan dağıttı

Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara yaklaşan Dünya Orman Günü nedeniyle 10 Bin adet çam fidanı dağıtımı yaptı.

Eyyübiye Belediyesi binlerce fidan dağıttı
Eyyübiye Belediyesi binlerce fidan dağıttı

Yemyeşil bir Eyyübiye için kolları sıvayan Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara fidan dağıtımı yaptı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin direktifleriyle çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bir yandan yeni yeşil alanlar oluşturmayı sürdürürken diğer yandan da vatandaşları da sürece dahil ediyor. Vatandaş Eyyübiye Belediyesi el ele sloganıyla yola çıkan ekipler yaklaşan Dünya Orman Günü etkinliği öncesi, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle fidan dağıtımı yaptı. Yaklaşık 10 bin adet çam fidanının dağıtıldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Eyyüp Peygamber Camisinde Cuma Namazından sonra yapılan fidan dağıtım törenine, Eyyübiye Belediye Başkan Vekili M. İlhami Günbeği, Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Ekinci’nin yanı sıra Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler ile vatandaşlar katıldı.

Çam fidanı dağıtımı sırasında fidanları alan vatandaşlar başta Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye ve ekiplere teşekkür etti. Fidan dağıtım töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkan Vekili M. İlhami Günbeği, hedeflerinin yemyeşil bir Eyyübiye olduğunu söyledi. Eyyübiye Belediye Başkan vekili M. İlhami Günbeği, ‘’Eyyübiye Belediyesi olarak fiziki projelerin yanı sıra sosyal belediyeciliği de önemsiyoruz. Bugün Dünya Orman Günü ’nünde yaklaştığı bir dönemde Park bahçe müdürlüğümüz ile Orman Bölge Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlemiş oldukları bir organizasyonunda yaklaşık olarak 10 bin fidan dağıtımı yapıyoruz. Bu fidan dağıtımlarımız rutin olarak devam edecektir. Yemyeşil bir Eyyübiye’nin oluşması için Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’nin çok önemli çalışmaları var. Gerek mahalle park çalışmaları, gerekse peyzaj çalışmaları ve ağaçlandırmalarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. “dedi.

Vatandaşlar da fidan dağıtımından duyulan memnuniyeti dile getirerek Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ettiler.

Eyyübiye Belediyesi M. İlhami Günbeği Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Ekinci Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci eyyübiye haberleri eyyübiye haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır