" /> " /> " />
Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eyyübiye Belediyesi 2 yerde Yıkım gerçekleştirdi

Eyyübiye Belediyesi 2 yerde Yıkım gerçekleştirdi

Eyyübiye Belediyesine bağlı Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü yıkım ekipleri, Direkli Mahallesi ve Yenice Mahallesinde kaçak oldukları tespit edilen 2 yerin yıkımını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2015 Salı 14:12
Eyyübiye Belediyesi 2 yerde Yıkım gerçekleştirdi


Kaçak yapıya sıfır tolerans söylemini hayata geçirmeye devam eden Eyyübiye Belediyesi Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü Yıkım Ekipleri kaçak oldukları tespit edilen 2 yerde yıkım işlemini gerçekleştirdi.  Belediye ekipleri hazine arazisi, yeşil alan ve belediyeye ait alanlarda yapılan kaçak yapılarla mücadeleye devam ediyor.

Direkli Mahallesi 1683. Sokakta kat izni olmamasına rağmen 5. Kat çalışması yapıp kat fazlası ihlali yapan bir ev ile Yenice Mahallesi 513. Sokakta hazine arazisi olan yol üzerine ev yapıldığı tespit edilen 2 ayrı yerde yıkım yapıldı. Sabah erken saatlerden itibaren çalışmalarına başlayan Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü yıkım ekiplerince tespit edilen 2 ayrı yere kaçak yapıyla mücadele ekipleri ve zabıtalar katıldı. Herhangi bir gerginliğin yaşanmadığı yıkımlar esnasında çevre sakinleri, kaçak yapıyla mücadele konusundaki hassasiyeti nedeniyle belediye yetkililerine teşekkür ettiler.


 Kaçak yapıyla mücadele konusunda kararlılıklarını sürdürdüklerini ifade eden yetkililer, vatandaşlara da uyarılarda bulundular. Eyyübiye Belediyesi yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunları söylediler: “ kaçak yapıyla mücadele konusundaki hassasiyetimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu konuda vatandaşlarımıza da büyük görev düşüyor. Duyarlı vatandaşlarımız da belediyemizle işbirliği içinde olduğu müddetçe bu konunun çözüme kavuşması noktasında olumlu adımlar atılır. Gerek hazine arazisi olsun, gerekse de yeşil alan ve kamuya ait olan alanlarda kesinlikle izin verilmeyecektir. Vatandaşların mağduriyet yaşamalarını istemediğimiz için vatandaşlarımızı bu konuda sık sık uyarıyoruz. Amacımız yıkmak değildir. Ama ihlal söz konusu olduğunda bizler de üstümüze vazife olan görevleri yapmakla mükellefimiz. Eğer vatandaşlarımız bu konuya hassasiyet gösterirlerse her iki taraf açısından da olumlu sonuçlar elde edilir. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com