Advert
Advert
Advert

Eyüpnebi Mahallesi hizmet bekliyor

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Eyüpnebi Mahallesine herhangi bir hizmetin gitmediğini iddia eden Mahalle muhtarı, sorunlarının çözülmesi talebinde bulundular.

Eyüpnebi Mahallesi hizmet bekliyor
Eyüpnebi Mahallesi hizmet bekliyor


Şanlıurfa’nın Büyükşehir olmasıyla beraber ilçe olan Eyubiye ilçesinde sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Eyyübiye ilçesine bağlı Eyüpnebi Mahallesi’ne herhangi bir hizmetin gitmediğini belirten Mahalle muhtarı elektrik, su, yol gibi problemlerinin olduğunu sorunlarının bir an önce çözüme kavuşulmasını istedi.  

Mahallenin bazı sokaklarında parke taşı olmadığından mahalle sakinlerinin çamur içinde olduğunu ifade ede Eyüpnebi Mahalle Muhtarı Ahmet Demir, “Parke taşı yapılmamış sokakların derhal yapılmasını istiyoruz. Bazı sokaklarımızda elektrik direği yok TEDAŞ’a müracaat ediyoruz dilekçe yazıyoruz bize olumlu bize cevap vermiyorlar” dedi.

Mahallede kanalizasyon olmadığından vatandaşların kendi imkânıyla kanalizasyon sorununu çözme çalıştıklarını dile getiren Muhtar Demir, “6- 7 sokağımızda vatandaşların kendi imkânı ile yaptığı kanalizasyon şuana kadar devam ediyor. Küçük sandık tipi dedikleri bir kanalizasyondur. Bu kanalizasyonların yapılması için ŞUSKİ’ye müracaat ettik ettiğimiz halde bu sorun çözülmedi.” ifadelerinde bulundu.

“Mahallenin bir bölümü tamamen hizmetten mahrum”

Eyüpnebi Mahallesinin bir bölümünde okul cami ve sağlık ocağının olmadığını, bu nedenle mahalle sakinlerinin okul ve camiye gitmekte büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade den Demir daha sonra, “Bir de Eyüpnebi Mahallesi Akçakale Yolunun aşağı tarafı Bahçıvan denilen mahallede cami yok, okul yok, parkları eksik çocuklar çıkıp bir yerde oynayacak, gezecek bir yer yok. Mahalle tamamen bu şeylerden mahrumdur. Mahallenin bir kısmında Cami var medreseler ama onlar tamamen mahrumdur. Aramızda yol var o yolda çok tehlike saçıyor. Çok tehlikeli olduğu için vatandaşlar çocuklarını bu tarafa yollamakta zorlanıyor. Mahalle 4 bin nüfusludur. O nüfusunda güzel yaşamaya sosyal tesisler olması için sosyal tesislerle beraber yaşamaya hakkı vardır. Yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz” şeklinde sıkıntılarını dile getirdi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle