Advert
Advert
Advert

Eyübbiye’de 2 hastane ihaleye çıkıyor

Şanlıurfa Eyyübiye İlçesinde 400 Yataklı hastanemiz ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz 2 Mayıs’ta ayrı ayrı ihaleye çıkıkacağı açıklandı.

Eyübbiye’de  2 hastane ihaleye çıkıyor
Eyübbiye’de  2 hastane ihaleye çıkıyor


Şanlıurfa’da Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın katılımıyla İl Sağlık Müdürlüğü’nde sağlık yatırımları ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Bakan Yardımcısı Agas Kafkas,  Vali Celalettin Güvenç, yanı sıra toplantıya Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ile sağlık bakanlığı yetkilileri katıldı.  

Sağlık Yatırımları, altyapısı ve sağlık hizmetleri ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantı öncesi bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın Başkanlığında, merkez ilçe ve diğer ilçelerin sağlık yatırımları ile hizmetlerinin genel durumunu gözden geçireceklerini söyledi. Vali Güvenç, Şanlıurfa’da son dönemde sağlık adına çok önemli yatırımlara imza attıklarını belirterek, “Siverek ve Viranşehir Devlet Hastaneleri son derece modern 200 yataklı hastaneler olarak hizmete girdi. Merkezde Eyübbiye’de  400 Yataklı hastanemiz ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ayrı ayrı ihaleye çıkıyor. Ek Hastanelerimiz, Ek yataklarımız çocuk hastanemizde ve 500 yataklı hastanemizde devreye girdi. Planlamalarımız hakkında genel açıklamalar yapılacak. Ayrıca İlimizin yetiştirdiği büyük edebiyatçı, şair yazar; sendikacı, Şanlıurfa’nın gururu olan insan Mehmet Akif İnan’ın adını 500 yataklı Devlet Hastanesine Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ve Sağlık Bakan Yardımcımız Agah Kafkas ile birlikte vereceğiz. Şanlıurfa Kendine yakışan bir kadirşinaslığı, vefayı gösterecek” dedi.

Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Sağlık Hizmetlerinin MR’ını çekeceklerini ifade eden Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ise, “Valimizle, vekilimizle ve sağlık bakanlığı ekibiyle birlikte değerlendirmesini yapacağız. ‘Bir eksiğimiz var mı? Bir noksanımız var mı? Kaliteyi nasıl yükseltebiliriz. Bunları değerlendirme imkanımız olacak. Geliş amacımızın başında değerli dostumuz Mehmet Akif İnan Ağabeyimizin isminin Şanlıurfa’daki en büyük hastanemiz olan 500 Yataklı devlet Hastanemize verilmesi münasebetiyle birlikte arkadaşlarımızla değerlendirme yapmak olacak” dedi.

Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Yardımcısı Kafkas, büyükşehir olan Şanlıurfa’nın Türkiye’nin en önemli illerinden biri olduğunu belirterek, “Sağlık Bakanlığı olarak Şanlıurfa’ya pozitif ayrımcılık yaptık. ÇSG Bakanımız Faruk Çelik’in kararlı liderliğinde ve vekillerimizin temasıyla Şanlıurfa, Ankara’dan payını fazlasıyla almıştır. Şu ana kadar Şanlıurfa’ya eski parayla 296 trilyon yatırım yapmışız. 654 Trilyon’da planladıklarımız mevcut. Bunlardan bir tanesi Eyübbiye Hastanemiz. 2 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor. Bunları tamamladığımız zaman sağlık alanında Şanlıurfa’ya 951 trilyonluk yatırımı yapmış olacağız. Şanlıurfa’nın Sağlık Altyapısındaki sorunların çoğunu çözmüş olacağız. Yani baktığınız zaman 3 bin 134 personelle çalışıyordu Şanlıurfa’da şu anda 7 bin 111 personel var. 470 tane Aile Hekimi ile hizmet veriyoruz” dedi.

Sözlerini sürdüren Bakan Yardımcısı Kafkas, mahalle temsilcilerine seslenerek evinde yatan bir hasta varsa mutlaka onun kapısının çalınması gerektiğini söyledi. Bakan Yardımcısı Kafkas, “2002’de 239 tane uzman hekimi varken şuanda 1045 uzman hekimi var Şanlıurfa’nın. 4 katı artmış durumda. Pratisyen hekim 380 iken bugün 880 tane pratisyen hekimimiz var. Uzmanıyla pratisyeniyle hekim sayımız bin 853 bu muhteşem bir nokta. Sağlıktaki verilerimizle, altyapımızla önümüzdeki yıllar içerisinde inşaat anlamında, yatırım anlamında Şanlıurfa’nın problemini çözmüş olcağız” dedi.

İnsan kaynağı olarak Şanlıurfa’nın Türkiye’nin ortalaması üzerinde olduğunu kaydeden Bakan Yardımcısı Kafkas, Sağlık personeli itibariyle de Şanlıurfa Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi.


Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da, toplantıda Sağlık Bakan Yardımcısı ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinin bulunduğu bir ortamda sağlık altyapısı ve bundan sonra yapılacaklar ile şu anda devam eden projelerle ilgili ayrıntılı bir değerlendirme imkanına sahip olacaklarını ifade ederek, “Şanlıurfa Türkiye’de en fazla nüfus artışına sahip olan illerin başında geliyor. 2023 Nüfus projeksiyonu TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’nin 5. Büyük ili olacak olan Şanlıurfa 2023 yılı dediğimiz 10 yıllık bir süre.  Biz de Şanlıurfa’nın gelecek 10 yılını, 20 yılını, 30 yılını şimdiden planlamanın çabası içerisindeyiz. Bakan yardımcımızın burayı ziyaretleri bu anlamda çok önemli Şanlıurfa’nın mevcut durumunu kendileriyle yeniden paylaşacağız. Bu toplantı Şanlıurfa’nın Sağlık geleceği açısından gayet önemli sayın bakan yardımcımıza ve ekibine bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum”  şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik