Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Eylemlerde 4 AK Parti’li milletvekilinin çocuğu iddiası

Eylemlerde 4 AK Parti’li milletvekilinin çocuğu iddiası

Gezi Parkı'na yapılacak düzenlemeye ilk karşı çıkan ve eylemin öncülerinden olan Sırrı Süreyya Önder, gelinen noktayı değerlendirdi. Eylemlere 4 AK Parti’li milletvekilinin çocuğunun da katıldığını açıkladı!

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:14
Eylemlerde 4 AK Parti’li milletvekilinin çocuğu iddiası

Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesi ve Topçu Kışlası'nın yapılmasına karşı çıkanların yanında yer alan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, iş makinalarının önüne çıkarak ekiplere engel olmuştu.

Sırrı Süreyya Önder, günlerdir süren Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Taraf gazetesine açıklamalarda bulundu. Eylemlere bazı AK Parti'li milletvekillerinin çocuklarının da destek verdiğini açıkladı.

Önder, şöyle konuştu:

"Demokrasi bilinci oluşmadan romantik tweetlerle bu mesele çözülmez. Tagallüp icbar dili bu şekilde kullanılmaz. Hükümet ‘İlk üç günkü eylemler haklı' diyor. İlk üç günkü eylemler haklı ise siz haksızdınız. O zaman ne yaptınız. Hangi adımı attınız, neden özür dilemediniz?

'TELEFONU VALİNİN SURATINA KAPATTIM'

Olaylarda yaralanıp hastaneye kaldırılınca İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu aradım. Kendisi telefonlarıma çıkmadı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı'na ulaştım. Kendilerine durumu anlattım. Akabinde Vali Mutlu beni aradı. Telefonda cümlesine ‘Bu üç beş azgın güruh için ferasetiniz var mı?' sözleri ile başlayınca, ‘Bu dille bir şey çözülmez' diyerek telefonu suratına kapattım. Şimdi kalkmış sabah ezanında romantik tweetler atıyor. Böyle olmaz.

'ADI LENIN KÖPRÜSÜ OLSUN'

Hükümetin köprü ismi koymak gibi bir görevi mi var? Yavuz Sultan Selim ismine kim karar verdi? Köprünün adı bence Lenin veya Pir Sultan Abdal köprüsü olsun.

'BAŞBAKAN'A HAKARET EDEMEZLER'

Eylemde Sayın Başbakan'a ve ailesine yapılan hakaretlerin karşısındayız. Taksim ve çevresinde sokaklara yazılan hakaretleri bizzat biz ellerimize boya ve fırçaları alarak sildik. Aileye, kadına yönelik hakaretler kabul edilemez.

CHP'nin ilk gün alana girmesi engellendi. CHP'nin de bundan kendisine pay edinmesi lazım.

'27 NİSAN BİLDİRİSİNE KARŞI ÇIKTIM'

27 Nisan bildirisi yayınlanınca, ‘Sabah ola hayır ola' diyen AKP milletvekilleri vardı. Ben Galatasaray Lisesi önünde buna karşı olduğunu açıklayan 15-20 sosyalist ile birlikteydim.

'AK PARTİ'LİLERİN ÇOCUKLARI DA DESTEK VERDİ'

Taksim’deki eylemlere 4 AKP vekilinin çocuğu da destek verdi. İsimlerini açıklamayacağım ama onlar da alandaydı. Çözüm süreci durmaz. Bu konuda bir sıkıntı da olmaz. Bu yaşanan eylemlerden bağımsız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com