Advert
Advert
Advert

Explorer 9 geliyor!

Explorer 9 geliyor!
Explorer 9 geliyor!

İnternet kullanıcılarının aylardır merakla beklediği Microsoftun yeni web tarayıcısı beta olarak kullanıma sunuldu. Yeni nesil yeniliklerden HTML 5 ve CSSi destekleyen Internet Explorer 9, hızıyla adeta baş döndürüyor.

Firefox, Safari ve Chrome gibi rakiplerinin yanında tekrar oyuna giren Internet Explorer 9, daha önceki sürümlere göre hızın belirgin şekilde artırıldığını ve içeriğin güçlendirildiğini gösteriyor. Bu hızlanmada ana etkenlerden biri, tarayıcının Grafik İşlem Birimini kullanarak grafik işlemlerinin çoğunu ana işlemci yerine grafik işlemci ile yapılacak olması.

Tarayıcının web sitelerini öne çıkaran yeni bir özelliği bulunuyor. Favoriler bölümünde yer alan sayfalar her yeni bir sayfa açıldığında, önünüze çıkıyor ve tek bir tıkla aynı bir program açar gibi istenilen web sayfasına kolaylıkla ulaşılabilme imknı sunuyor.

Yeni sürümün bir önemli özelliği de, kullanıcıların işini zorlaştıran karmaşık ara yüzün tamamen sade bir hale getirilmiş olması. Ara yüzlerdeki karmaşık ve çok sayıda butonlar, bu sürümde kaldırılarak, kullanıcının işi daha kolay hale getirildi. Ancak en sık kullanılan uygulamaları, araç çubuğundan bulmak mümkün.

HTML 5 desteği

Explorer 9 Beta sürümünde, tarayıcının dosya indirme ve güncelleme seçeneği önceki sürümlere göre daha güvenli. Yeni tarayıcı, düzenli aralıklarda yaptığı güncelleme sayesinde, kullanıcıyı zararlı yazılımlara karşı da koruyor.

Tarayıcı sektöründeki rekabet en yoğun olarak, video, fotoğraf gibi uygulamaların daha yüksek kalitede ve hızlı olarak görüntülenebilmesinde kızışıyor. Ki Explorer 9da da var olan HTML 5 sayesinde, çevrimiçi videoların aracı bir yazılım olmadan direkt tarayıcıda açılabilmesi alternatifi sunuluyor.

Şimdi tarayıcı pazarında rekabet kızışıyor. Microsoftun atağından sonra Google ve Appleın da güncelleme yapması bekleniyor. Tabi kızışan rekabet de en fazla kullanıcıların işine gelecek.

Deutsche Welle TürkçeSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu