Advert
Advert
Advert

Evren Sanayi kooperafinden Fakıbaba'ya destek

Şanlıurfa Belediyesi’nce Eski Sanayi Sitesi’nin “Kentsel Dönüşüm Alanı” ilan edilmesinin ardından TOKİ ile görüşmelerini sürdüren hak sahipleri birer birer sözleşmelerini imzalıyor.

Evren Sanayi kooperafinden Fakıbaba'ya destek
Evren Sanayi kooperafinden Fakıbaba'ya destek

Demirciler Odası başta olmak üzere Marangoz ve Mobilyacılar Kooperatifinin de Şanlıurfa Belediyesi’ne destek olma kararı aldığı kentsel dönüşüm projesinde ciddi adımlar atıldı.

Şanlıurfa Belediyesi olarak projeyi hayata geçirme konusunda oldukça kararlı olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, kendilerine bu konuda destek olan STK’lara, temsilcilerine ve üyelerine çok teşekkür ettiğini söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan ile birlikte Belediye Başkanı Fakıbaba’yı ziyaret eden Demirciler Odası Dernek Başkanı Bekir Budak, Marangoz ve Mobilyacılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Karageçili birer açıklama yaparak kentsel dönüşüm projesine destek olacakları sözünü verdiler.

Kendilerine daima destek veren Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan ve beraberindeki dernek başkanlarına teşekkür eden Fakıbaba, “Belediye olarak her projede olduğu gibi bu projede de esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Hedefimiz 2013’in ilk yarısında projeye başlamaktır. Bu bağlamda Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e de katkılarından dolayı minnettarlık duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Gelinen noktada Şanlıurfa’nın gerek bölgede gerekse Türkiye genelinde örnek alınacak bir il konuma geldiğine dikkat çeken Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan, “Bu konuda gayret gösteren Fakıbaba’yı gerek şahsım adına gerekse de esnaflarımız kutluyorum. Şanlıurfa, Başkan Fakıbaba’dan önce yalan bir ildi. Ancak şimdilerde ise örnek alınacak bir il durumunda. Belediyemizce yapılmış olan tüm çalışmalar adına Fakıbaba ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyarette Eski Sanayi Sitesi’nin kentsel dönüşümüne destek olmak amacıyla bir araya geldik. Umarım proje hedefine ulaşır” diye konuştu.

Demirciler Odası Dernek Başkanı Bekir Budak ise yaptığı açıklamada memleketin önünü açmaya vesile olduklarını belirterek dernek olarak taşın altına ellerini koyduklarını söyledi.

Son olarak bir açıklama yapan Marangoz ve Mobilyacılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Karageçili de Eski Sanayi Sitesi’nin “Kentsel Dönüşüm Alanı” ilan edilmesinde Başkan Fakıbaba’nın büyük emekleri olduğunu ifade etti.

Karageçili, “Dernek olarak bizde kentsel dönüşüme destek olmak amacıyla kayıt yaptırdık. Buradan diğer esnaflara sesleniyorum gelin sizde destek olun proje en kısa zamanda başlasın” dedi.

Belediye Başkanı Fakıbaba ziyaretin sonunda dernek başkanlarıyla bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

İbrahim Güllüoğlu Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan Ahmet Eşref Fakıbaba Marangoz Mobilyacılar kentsel dönüşüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir