Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Evlerini terk eden Silvanlıların evleri işaretleniyor

Evlerini terk eden Silvanlıların evleri işaretleniyor

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'nin kazdığı hendeklerden ve her sokak başına patlayıcı yerleştirilmesinden dolayı evlerini terk ederek şehirden çıkmak zorunda kalan halkın evleri PKK tarafından işaretleniyor.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2015 Cumartesi 22:38
Evlerini terk eden Silvanlıların evleri işaretleniyor

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK’nin kazdığı hendeklerden ve her sokak başına patlayıcı yerleştirilmesinden dolayı evlerini terk ederek şehirden çıkmak zorunda kalan halkın evleri PKK tarafından işaretlenerek hedef haline getiriliyor.

Silvan'ın Tekel, Mescit, Konak ve Feridun Mahallelerin giriş ve çıkışlarını kapatarak her sokak başına patlayıcıyla güçlendirilmiş tüp koyan PKK’liler, mahalle sakinlerinin de can ve mal güvenliğini alenen tehlikeye atıyor. PKK’lilere karşı kendilerine savunmakta aciz kalan Silvanlıların çareyi şehirden çıkmakta bulduğunu söyleyen mahalle sakinleri, yaşadıkları zulmün artık tarif edilemez bir noktaya geldiğini, evlerinde huzurlarının kalmadığını söyledi.

Can güvenliklerinin yanı sıra mahallelerin pislik içinde yüzdüğünü belirten mahalle sakinleri, olayların başlamasından bu yana mahallelerde temizlik yapılmadığını, biriken çöplerden dolayı pis kokuların tüm mahalleyi sardığını, artık sağlık olarak da durumlarının gün geçtikçe daha da kötüye doğru gittiğini söyledi.

Köylerden merkez bayram alışverişi için insanların gelmelerine de müsaade edilmediğini belirten Silvanlı bir esnaf ise içine düştükleri durumun çok acı olduğunu, yaşanan bu zulümden kaçmaya çalışan ya da kaçanların tehditlerle ilçeye geri çağrıldığını söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com