Reklamı Geç
Advert
Advert

'Evimize silahlarla ateş edip defalarca bomba attılar'

Dün gece PKK'liler tarafından evine uzun namlulu silahlar ve el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenlenen aile reisi yaşananları anlattı.

'Evimize silahlarla ateş edip defalarca bomba attılar'
'Evimize silahlarla ateş edip defalarca bomba attılar'

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde HÜDA PAR üyesi bir ailenin ikamet ettiği eve PKK’liler tarafından uzun namlulu silahlar ve onlarca el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenlendi. Yaklaşık 12 saat süren saldırıda evde mahsur kalan aile HÜDA PAR heyeti tarafından saat 11.30’sıralarında bulundukları evden çıkarıldı.

Dün gece saat 23.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 12 saat süren saldırıda, 10 kişinin yaşadığı evde mucize eseri can kaybı yaşanmadı. Saatlerce süren katliam girişimine polisin herhangi bir müdahalede bulunmaması ise dikkat çekti.

HÜDA PAR’ın girişimleri sonucu mahsur kaldıkları evden çıkarılan ailenin reisi Adem Bozkır, sabaha kadar süren saldırıyı anlattı.

Evlerine uzun namlulu silahlar ve onlarca patlayıcıyla saldırıldığını belirten Bozkır, şunları söyledi: “Ben işçi biriyim, erken saatlerde uyuyup erken saatlerde kalkarım. Uykudayken birden bomba sesiyle uyandım. O esnada ailem de avluda uyuyordu. Bunlar (PKK’liler) hepsi dama çıkmışlar, oğlum da onlara; ‘ne yapıyorsunuz orada, ayıptır aile burada uyuyor’ deyince, onlar oğluma; ‘konuşma yoksa bu evi hava uçururuz’ demişler ve ardından bomba atmışlar. Bu esnada ben uyandım. Bir baktım ki büyük bir hengâme var. Evimize silah sıkmaya başladılar.  Ardından 35-40 defa bomba attılar. Elhamdülillah Allah muhafaza etti, çocuklara bir şey olmadı.”

Bir muhabirin polisi aradınız mı soruna “aradık ama gelen olmadı” diyen Bozkır, saldırı esnasında evde 10 kişi olduklarını söyledi.

Sözlerini yapılan saldırıya tepki göstererek son veren Bozkır, “Evimize silahlarla ateş edip defalarca bomba attılar. Biz Müslümanız, gâvur değiliz. Yahudi, Hristiyan bile bunu yapmaz.” dedi.

Saatlerce evde mahsur kalan aile, HÜDA PAR heyetinin girişimleri sonucu bulundukları evden çıkarılırken, saldırıya uğrayan evin bulunduğu sokağın giriş ve çıkışlarına 4 ayrı hendek kazıldığı, sokak aralarına brandaların gerildiği ve kimi noktalarda da kum torbaları ve çöp konteynırlarından mevzi yapıldığı görüldü.

Kurban Bayramı’nın son gününde yaşanan bu saldırı, geçen yılki bayramda yaşanan 6-7 katliamını akıllara bir kez daha getirdi. Hatırlanacağı üzere 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşları ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken PKK’nin şehir çeteleri tarafından barbarca saldırıya uğramış ve hafızalardan çıkmayacak şekilde vahşice katledilmişlerdi.  

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar