Advert
Advert
Advert

Evde Bakım Hizmeti’ne yoğun ilgi

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçe Belediyesi tarafından yardıma muhtaç aileler için geçen yıl başlatılan Evde Bakım Hizmeti’ne halk yoğun ilgi gösterdi.

Evde Bakım Hizmeti’ne yoğun ilgi
Evde Bakım Hizmeti’ne yoğun ilgi

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce organize edilen hizmetten yararlanan vatandaşlar, “Allah belediyemizden dolayısıyla devletimizden razı olsun, özellikle kış günü dışarı çıkmakta zorluk çekiyoruz, evimize gelip ihtiyaçlarımızın giderilmesi bizleri çok mutlu ediyor” dediler.

Haliliye Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan söz konusu hizmet kapsamında 3’er kişilik ekipler halinde gidilen evlerde yardıma muhtaç ailenin hemen hemen bütün ihtiyaçları gideriliyor. Evin temizliğinden, çamaşırına, bulaşığına ve diğer işlere kadar yerine getiriliyor. Bu hizmetlerin yanı sıra yardıma muhtaç vatandaşların kişisel bakım ihtiyaçları da unutulmuyor. Yaşlı veya dışarı çıkamayacak, yada çıkmakta zorlanan fiziksel rahatsızlığı bulunan vatandaşların saç-sakal tıraşları yine “Evde Bakım Hizmeti” kapsamında yapılıyor, uzayan tırnaklar kesiliyor.

MORALİMİZ DÜZELİYOR

Söz konusu hizmeti alan yardıma muhtaç vatandaşlar, “Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ve bu hizmete katkı sunan, emeği geçen bütün personele teşekkür ediyoruz. Üzerimizden büyük bir yük kalktı. Hem evlerimiz temizleniyor, çamaşır, bulaşık gibi yapmakta zorlandığımız işler ortadan kalkmış oluyor hem de bize yardıma gelen ekipteki personelle sohbet edip moral buluyoruz. Allah belediyemizden, dolayısıyla devletimizden razı olsun, özellikle kış günü dışarı çıkmakta zorluk çekiyoruz, evimize gelip ihtiyaçlarımızın giderilmesi bizleri çok mutlu ediyor” dediler.

Bu arada, “Evde Bakım Hizmeti” almak isteyenlerin Haliliye Belediyesi’ne ait 444 22 63 numaralı telefonu aramaları gerekiyor. Kayıt altına alınan evde yapılan incelemeden sonra gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verilmeye başlanıyor.

İbrahim Halil Aktürk/HALİLİYE

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı