Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Evde Bakım Hizmeti’ne yoğun ilgi

Evde Bakım Hizmeti’ne yoğun ilgi

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçe Belediyesi tarafından yardıma muhtaç aileler için geçen yıl başlatılan Evde Bakım Hizmeti’ne halk yoğun ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2017 Salı 09:27
Evde Bakım Hizmeti’ne yoğun ilgi

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce organize edilen hizmetten yararlanan vatandaşlar, “Allah belediyemizden dolayısıyla devletimizden razı olsun, özellikle kış günü dışarı çıkmakta zorluk çekiyoruz, evimize gelip ihtiyaçlarımızın giderilmesi bizleri çok mutlu ediyor” dediler.

Haliliye Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan söz konusu hizmet kapsamında 3’er kişilik ekipler halinde gidilen evlerde yardıma muhtaç ailenin hemen hemen bütün ihtiyaçları gideriliyor. Evin temizliğinden, çamaşırına, bulaşığına ve diğer işlere kadar yerine getiriliyor. Bu hizmetlerin yanı sıra yardıma muhtaç vatandaşların kişisel bakım ihtiyaçları da unutulmuyor. Yaşlı veya dışarı çıkamayacak, yada çıkmakta zorlanan fiziksel rahatsızlığı bulunan vatandaşların saç-sakal tıraşları yine “Evde Bakım Hizmeti” kapsamında yapılıyor, uzayan tırnaklar kesiliyor.

MORALİMİZ DÜZELİYOR

Söz konusu hizmeti alan yardıma muhtaç vatandaşlar, “Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ve bu hizmete katkı sunan, emeği geçen bütün personele teşekkür ediyoruz. Üzerimizden büyük bir yük kalktı. Hem evlerimiz temizleniyor, çamaşır, bulaşık gibi yapmakta zorlandığımız işler ortadan kalkmış oluyor hem de bize yardıma gelen ekipteki personelle sohbet edip moral buluyoruz. Allah belediyemizden, dolayısıyla devletimizden razı olsun, özellikle kış günü dışarı çıkmakta zorluk çekiyoruz, evimize gelip ihtiyaçlarımızın giderilmesi bizleri çok mutlu ediyor” dediler.

Bu arada, “Evde Bakım Hizmeti” almak isteyenlerin Haliliye Belediyesi’ne ait 444 22 63 numaralı telefonu aramaları gerekiyor. Kayıt altına alınan evde yapılan incelemeden sonra gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verilmeye başlanıyor.

İbrahim Halil Aktürk/HALİLİYE

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com