Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ev hanımlarına ilk yardım eğitimi

Ev hanımlarına ilk yardım eğitimi

Evde oluşabilecek kazalar sonucu alınacak önlemlerle ilgili Kadınlara İlk Yardım Kursu verildi.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2012 Pazartesi 16:05
Ev hanımlarına ilk yardım eğitimi
Kent Konseyi Kadın Meclisi, TEGV ve Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğü işbirliğiyle; "TEGV Şanlıurfa Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkında; Sağlık İl müdürlüğünden gelen eğitmenler aracılığıyla TEGV velilerine ve 12'ler Kadın Kültür Merkezinden gelen toplam 45 kadına İlkyardım Eğitimi verildi. Öncesinde Eğitim Parkı gezdirilerek Parkta yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi arkasından İlkyardım eğitimi verildi.

Eğitimin birinci aşaması tamamlanan kursun ilk gününde bayılan birine nasıl müdahali edileceği anlatıldı. Hangi durumlarda 112 155 gibi ihbar hatlarına nasıl bilgi verileceğine dair b.ilgi verildi.  3 gün sürecek olan kursun yarın ve sonraki gün eğitimin diğer aşamalarını tamamlayacak.
Eğitim uygulamalı olup kadınlar uygulamalarını da keyifle gerçekleştirdiler. Eğitime; Kadın Meclis Başkanı Dilşah Beyaz Öztürkmen, TEGV Yöneticisi Rukiye Dağhan Çetin ve 12'ler Kadın Kültür Merkezi Sorumlusu Tuba İnan Pişkin de katılım sağlayıp; eğitim sonrasında Dilşah Hanım kadınlarla bir araya gelerek onların isteklerini dinledi. Yapacakları çalışmalar hakkında kadınları bilgilendirdi.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com