Advert
Advert
Advert

Et Fiyatları Düşecek mi? Bakan Çelik'ten Flaş Açıklama

Son günlerde yüksek fiyatıyla gündemden düşmeyen et ile ilgili Şanlıurfa'da bulunan Gıda, Tarım – Hayvancılık Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik,” . Spekülatörlerin bu heveslerini kursağında bırakmak için tedbirlerimizi devreye koyacağız.” dedi.

Et Fiyatları Düşecek mi? Bakan Çelik'ten Flaş Açıklama
Et Fiyatları Düşecek mi? Bakan Çelik'ten Flaş Açıklama admin

Gıda, Tarım – Hayvancılık Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Şanlıurfa’ya bir dizi programlarda bulunmak üzere kentte geldi. Et fiyatlarına yönelik açıklama yapan Bakan Çelik,” . Spekülatörlerin bu heveslerini kursağında bırakmak için tedbirlerimizi devreye koyacağız.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in Şanlıurfa’daki ilk durağı valilik oldu. Konferans salonunda gazetecilerle bir araya gelen bakanlar, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Gıda, Tarım – Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatlarında hayvan varlığı ile ilgili bir sorun bulunmadığını belirtti. Spekülatif hareketliliklere dikkat çeken Bakan Çelik, meydana gelen hareketlenmelerin geçici olduğunu belirterek eski durumlarına dönmeye başladığına vurgu yaptı.

HAYVAN VARLIĞINDA BİR SIKINTI YOK !

Bakan Çelik, şunları kaydetti:”Büyük alışveriş merkezlerinde 6 alış veriş merkezinde 32,9 TL’ye kıyma, 35,9 TL’ye de kuşbaşı satışı yapılmaktadır. Yani vatandaşlarımıza en yakın yerden bu imkânı sunuyoruz. Önlemlerimizi, tedbirlerimizi devreye koyacağız, kimsenin endişesi olmasın. Kurban Bayramı’na da gerekli hazırlıklarımız var, hayvan varlığında bir sıkıntımız yok.”

Daha sonra Bakan Çelik ve Eroğlu, Şanlıurfa’da yürütülen projeler hakkında bilgi verdi.
(ruhaajans)

Bakan Çelik'ten Flaş Açıklama Bakan Çelik far
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti