Advert
Advert
Advert

Esnafın hali ne olacak?

Son günlerde artan olaylar bölge esnafını vurdu. Bayrama sayılı günler kalmasına rağmen dükkanlarını siftahsız açıp kapattıklarını belirten esnaf, duruma isyan etti.

Esnafın hali ne olacak?
Esnafın hali ne olacak?

Bölgede artış gösteren olayların faturası yine bölge insanı vermeye devam ediyor. Bayrama sayılı günler kalmasına rağmen dükkânlarını siftahsız açıp kapattıklarını belirten esnaf, duruma isyan etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Gazan, esnafın büyük çoğunluğunun icralık duruma düştüğünü belirtti.

MESOB Başkanı Gazan, “Saldırılar, yaşanan olumsuz olaylar hem milletimize, hem de esnaf ve sanatkârımıza büyük zararlar vermektedir. Bir hassa Doğu ve Güneydoğu’daki esnaflarımız çok büyük zarar görmektedir. Yatırımcılar, işadamları artık bölgemize yatırım yapmıyor, yapılan yatırımları da geri çekiyor. Esnaf ve sanatkârımız verdikleri çeklerini, kredi kartları borçlarını karşılayamaz,  kullandıkları kredilerini yatıramayacak duruma geldi. Esnaf ve sanatkârımızın büyük çoğunluğu icralık duruma düşüyor, bankalar ve kefalet kooperatifleri esnaf ve sanatkârımıza kredi kullandırmada temkinli davranıyorlar. Yaşanan bu olumsuzluklara bir an önce çözüm bulunması gerekmektedir. Esnaf ve sanatkâr yok olursa ülkenin ekonomisi batar çünkü esnaf ve sanatkâr ülkemizin ve ekonominin barometresidir.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!