Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Esnafın borcuna taksit müjdesi

Esnafın borcuna taksit müjdesi

Giriş Tarihi: 30 Mart 2010 Salı 11:47
Esnafın borcuna taksit müjdesi

Daha önce basında yer alan 'borçlu esnafa haciz geleceğine' yönelik haberlerin aksine, borç yapılandırması olmayan veya 5 yıldan az borcu olanların bu borçlarının 36 aya kadar tecil ve taksitlendirilebilmesine imkan sağlanacak.

SGK Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, kuruma borçlu, eski adıyla  Bağ-Kur'lu (4-B statüsünde) sigortalı sayısının 3 milyon 239 bin kişi olduğu, bu  sigortalılardan 962 bininin hiç borcunun bulunmadığı, 1 milyon 54 bininin ise 2  bin TL'nin altında olmak üzere az miktarda borcu olduğu bildirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Geriye kalan 1 milyon 223 bin sigortalımız içerisinde 2006 yılında 5458  sayılı kanunla ve 2008 yılında 5763 ve 5797 sayılı kanunlarla getirilen borç yapılandırmaları devam etmekte olan sigortalılar vardır. Ayrıca 5510 sayılı kanunla getirilen imkanla, 1 Ekim 2008 tarihi itibarıyla 5 yılın üzerinde borcu olup, borç olan döneme ilişkin sigortalılıkların durdurulması yönünde sosyal güvenlik il/merkez müdürlüklerimizde işlem yapılan sigortalılar da bulunmaktadır.

Bu sigortalılarımızın borç yapılandırmaları devam ettiğinden ve 5 yılın üzerinde  borcu bulunanlara ilişkin 5510 sayılı kanunla getirilen düzenleme dolayısıyla  herhangi bir işlem yapılması söz konusu değildir."

YENİ ÇALIŞMA BAŞLATILDI

SGK açıklamasında, borç yapılandırması olmayan veya 5 yıldan az borcu olan sigortalılar yönünden de bu borçların 36 aya kadar tecil ve  taksitlendirilebilmesine imkan sağlanması yönünde daha öncesinde olmayan çalışma yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Ayrıca bu durumdaki sigortalılarımıza borçlarının süresi ve miktarı ile  bu borçlarını 36 aya kadar taksitler halinde ödeyebilecekleri konusunda  bilgilendirme amacıyla yazılar gönderilmesi için çalışma yapılmaktadır" denildi.

hürriyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com