Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Esnaf uyuşturucu ile mücadele edecek

Esnaf uyuşturucu ile mücadele edecek

Uyuşturucu maddelerin son dönemde gençler üzerindeki tehdidini iyice artırması, Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticilerini harekete geçirdi.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2014 Perşembe 12:11
Esnaf uyuşturucu ile mücadele edecek

 Bonzai başta olmak üzere uyuşturucu maddelerin kullanımı konusunda gençleri uyarmak için afiş ve broşürler bastıran Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticileri, Buca ve Karabağlar sanayi siteleri ile Forbes caddesinde gençlerin rağbet ettiği kafeleri afişlerle donattı.

Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın hazırlattığı afiş ve broşürlerde, bonzai başta olmak üzere uyuşturucu maddelerin zararları görsel sunumla anlatılırken, gençler ve işyeri sahiplerinin şüpheli durumlarda yetkililere ve Alo 147, bonzai ve uyuşturucu ihbar hattına bilgi vermeleri isteniyor.

İşyeri sahiplerinden destek
Gençlere ve işyeri sahiplerine broşür dağıtan oda yöneticileri, çalışmalarını özellikle sanayi sitelerinde yoğunlaştırdı.

Sanayi sitelerinde çalışan çırak ve kalfaların, okullarda okuyan gençlere göre daha savunmasız durumda olduklarına dikkat çeken Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan, “Bu konuda işyeri sahiplerinden de destek bekliyoruz. Kafesinde oturan genci, yanında çalışan çırak ve kalfayı en iyi o işyerinin sahibi gözlemler. Gençlerimizi, gelecek nesillerimizi bu illetlerden kurtarmak herkesin görevi. Biz ‘Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir eri, bir er de bir ülkeyi kurtarır’ anlayışı ile bir kıvılcım çaktık, kıvılcımı alev haline getirip büyütmek için her bireyin katkısına ihtiyacımız var” diye konuştu.

Sanayidekiler savunmasız
Gerek okulda, gerekse sanayi sitelerinde bulunan gençlerin uyuşturucu madde bağımlılığı gibi tehlikeli bir tehdit ile karşı karşıya olduğunu hatırlatan Yazgan sözlerini şöyle sürdürdü: “Uyuşturucu maddelerin internet kanalıyla ya da yakın arkadaş çevresi ile gençlere satıldığı görülmektedir. Bu noktada daha fazla denetim olanağına sahip olan okullara nazaran, sanayi sitelerinde çalışan gençlerimize daha fazla dikkat etmek gerekmektedir. Son dönemde çeşitli uyuşturucu hapların, maddelerin maalesef sanayi sitelerine de sıçradığı, sitelerimizde çalışan gençlere uyuşturucu maddelerin el altından verildiğini öğreniyoruz.” (Muhammed Yıldız - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com