Advert
Advert
Advert

Esnaf uyuşturucu ile mücadele edecek

Uyuşturucu maddelerin son dönemde gençler üzerindeki tehdidini iyice artırması, Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticilerini harekete geçirdi.

Esnaf uyuşturucu ile mücadele edecek
Esnaf uyuşturucu ile mücadele edecek

 Bonzai başta olmak üzere uyuşturucu maddelerin kullanımı konusunda gençleri uyarmak için afiş ve broşürler bastıran Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticileri, Buca ve Karabağlar sanayi siteleri ile Forbes caddesinde gençlerin rağbet ettiği kafeleri afişlerle donattı.

Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın hazırlattığı afiş ve broşürlerde, bonzai başta olmak üzere uyuşturucu maddelerin zararları görsel sunumla anlatılırken, gençler ve işyeri sahiplerinin şüpheli durumlarda yetkililere ve Alo 147, bonzai ve uyuşturucu ihbar hattına bilgi vermeleri isteniyor.

İşyeri sahiplerinden destek
Gençlere ve işyeri sahiplerine broşür dağıtan oda yöneticileri, çalışmalarını özellikle sanayi sitelerinde yoğunlaştırdı.

Sanayi sitelerinde çalışan çırak ve kalfaların, okullarda okuyan gençlere göre daha savunmasız durumda olduklarına dikkat çeken Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan, “Bu konuda işyeri sahiplerinden de destek bekliyoruz. Kafesinde oturan genci, yanında çalışan çırak ve kalfayı en iyi o işyerinin sahibi gözlemler. Gençlerimizi, gelecek nesillerimizi bu illetlerden kurtarmak herkesin görevi. Biz ‘Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir eri, bir er de bir ülkeyi kurtarır’ anlayışı ile bir kıvılcım çaktık, kıvılcımı alev haline getirip büyütmek için her bireyin katkısına ihtiyacımız var” diye konuştu.

Sanayidekiler savunmasız
Gerek okulda, gerekse sanayi sitelerinde bulunan gençlerin uyuşturucu madde bağımlılığı gibi tehlikeli bir tehdit ile karşı karşıya olduğunu hatırlatan Yazgan sözlerini şöyle sürdürdü: “Uyuşturucu maddelerin internet kanalıyla ya da yakın arkadaş çevresi ile gençlere satıldığı görülmektedir. Bu noktada daha fazla denetim olanağına sahip olan okullara nazaran, sanayi sitelerinde çalışan gençlerimize daha fazla dikkat etmek gerekmektedir. Son dönemde çeşitli uyuşturucu hapların, maddelerin maalesef sanayi sitelerine de sıçradığı, sitelerimizde çalışan gençlere uyuşturucu maddelerin el altından verildiğini öğreniyoruz.” (Muhammed Yıldız - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle