Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Esnaf Birliği kongresi Şanlıurfa'da gerçekleşti VİDEO

Esnaf Birliği kongresi Şanlıurfa'da gerçekleşti VİDEO

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (TESKOMP) Bölge Birliği 40. Olağan Genel Kurulu Şanlıurfa’da bir otelde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2012 Perşembe 19:36
Esnaf Birliği kongresi Şanlıurfa'da gerçekleşti VİDEO
Tek liste halinde yapılan kongreye Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Zeynep Karahan Uslu ve Yahya Akman, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Genel Kurul toplantısına Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifleri Genel Başkanı A. Kadir Akgül ve daire amirleri ile üyeler katıldı.

Burada bir konuşa yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, dünyada ciddi bir ekonomik kriz olmasına rağmen Türkiye’de her sektörün trendinin yükseldiğini ifade ederek, “Turizmde böyle, ihracatta böyle, tarımda böyle, hizmet sektöründe böyle ve Avrupalı kıskanıyor. 10-15 yıl önce imrenerek baktığımız, komplekse kapıldığımız Avrupa, Amerika şimdi onlar diyorlar ki; ‘füze gibi yukarı çıkıyorsunuz’ diye. Çok şükür bunu yakaladık" dedi.TESKOMP Genel Başkanı A. Kadir Akgül ise, Türkiye’de esnafa sunulan imkânların iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “10 yıl öncesine kadar kredi almakta çok zorlanan esnaf ve sanatkâra artık doğrudan kredi veriliyor. Her esnaf bu fırsatları, kendi bütçesi ölçüsünde iyi değerlendirmelidir. Asıl görevimiz kredi borcunu ödeyemeyen esnafımızın kara listeye alınmaması için kredisini biz birlik olarak ödüyoruz” dedi.Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel; “Kooperatiflere 2011 yılında 3 milyar TL kredi sağladık” diyerek şimdiye kadar toplam 8500 esnafa kredi verdiklerini ifade etti.Zeynep Karahan Uslu ise; “Siyasi temsilcisi olarak nereden nereye geldiğimizi ifade ediyoruz. İşte esnafımızın aldığı krediler bunun bir göstergesidir” dedi.Yahya Akman ise; “10 yıllık İktidarımız sürecince hep karşılaştırma yaparız. Aradaki farkı anlatalım diye. Ancak bugün burada görüyorum ki esnafımız çok iyi karşılaştırma yapıyorlar” dedi.Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, kullanılan 55 oyun tamamını alan Mehmet Emin Varan, yeniden başkanlığa seçildi.

Ömer ASLAN / www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com