Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eski Vilayet yerine Rabia ismi verilebilir

Eski Vilayet yerine Rabia ismi verilebilir

Vatandaştan yetkililere çağrı: "Topçu Meydanının yanında bulunan ve hala ismi konulmamış olan Eski Vilayetin yerine yeni isim: RABİA Meydanı olsun"

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2013 Cuma 11:38
Eski Vilayet yerine Rabia ismi verilebilir

AK Parti 2011 Milletvekili seçiminde Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve seçilen Şanlıurfa Milletvekilleri tarafından taahhüt edilen 4 yılda 400 proje içerisinde yer alan eski Vilayet yerinin meydana çevrilme projesi hayata geçti.

 

Şanlıurfa’da eski vilayet yerine oluşturulan meydana verilecek isim tartışması sürerken Batılı emperyalist ve Siyonist güçlerin gerçekleştirdikleri askeri darbeye karşı, Mısır halkının direnişinin sembolü olan Rabia Meydanına Urfa'da kardeş meydan arıyor..

Darbeye karşı başlattıkları mücadelede Mısırlı halkına destek veren Şanlıurfa'daki çeşitli sivil toplum örgütleri, eski vilayet ve adliye binalarının yerine yapılan meydana 'Rabia' isminin verilmesi için kampanya başlattı..

 

Özellikle sosyal medyada tartışmaya açılan "Rabia Meydanı" teklifine, STK'lar başta olmak üzere siyasiler ve belediyeden de destek verildiği belirtiliyor.

 

Eski Vilayet binasının yerine konacak "Rabia Meydanı" isminin; emperyalizm ve işgale karşı verilen Urfa Kurtuluş Savaşını simgeleyen Topçu Meydanıyla yan yana olması da, Müslüman halkların emperyalizm ve siyonizme karşı dayanışmasını simgeleyeceği şeklinde yorumlanıyor.

 

Vatandaşlar, AK Parti ve belediye yetkililerine seslenerek, Topçu Meydanının yanında bulunan Eski Vilayet yerinin isim konusu tartışılarak Başbakan Erdoğan'ın Şanlıurfa ziyareti öncesinde karara bağlanmasını beklediklerini belirttiler.

 

19 Ağustos’ta bir okuyucumuzun www.balikligol.com twitter resmi hesabı ‏@balikligolCOM üzerinden Belediye Başkanı Fakıbaba ve Vali Güvenç’e çağrıda bulunmuş, Fakıbaba ise çağrıya cevap vererek gerekli çalışmanın başlatılarak Rabia isminin Şanlıurfa’da yaşatılacağını twiterde duyurmuştu.

O haber için TIKLAYINIZ!...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com