Advert
Advert
Advert

Eski Halfeti’de turizm işletmecilerin sorunları masaya yatırıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M.Emin Özçınar  Halfeti İlçesinde düzenlenen toplantıda Fırat nehri üzerinde Restoran ve  tekne işletmeciliği yapan esnafların sorunlarını dinledi. Özçınar; “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarını İlçeye gelen turist sayısını artırmak olduğunu” söyledi.

Eski Halfeti’de turizm işletmecilerin sorunları masaya yatırıldı
Eski Halfeti’de turizm işletmecilerin sorunları masaya yatırıldı

İç sularda taşımacılık ile ilgili düzenleme ve kontrollerin Büyükşehir Belediyelerinin denetimine geçmesinin ardından geçtiğimiz hafta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Burak Küçük’ün yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirdiği tekne işletmecileri ile bir araya gelen Genel Sekreter Yardımcısı M. Emin Özçınar işletmecilerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in selamını ileten Genel Sekreter Yardımcısı M. Emin Özçınar 6360 sayılı yasa ile İç sularda taşımacılığı yetkisinin Büyükşehir Belediyelerine devredildiğini söyledi. Kıyı şeridinin şahısların değil vatandaşlara hizmet etmek üzere kamuya ait olduğunu hatırlatan Özçınar, işletmecilerden bu doğrultuda kanuni müeyyidelere dikkat etmelerini istedi. Halfeti’nin ve Halfetililerin emrinde olduklarını belirten M. Emin Özçınar “İlçenin ekonomik alanda kalkınması için üzerlerine düşeni yapacaklarını” bildirdi.

 

Şanlıurfa’nın saklı cenneti olarak anılan Halfeti’de Butik otelciliğin yaygınlaştırılması gerektiğini anlatan Özçınar “Amacımız Halfeti’ye gelen bir turistin bir daha gelmesini sağlamak. Halfeti’ye gelen Turist sayısını artırmak, ilçenin gelişmesi ve kalkınması için AB, Karacadağ Kalkınma Ajansına kooperatifler aracılığıyla projeler sunulmasına yardımcı olmaktır” dedi.

 

Toplantının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Emin Özçınar, Zabıta Daire Başkanı Burak Küçük, Çevre Koruma Daire Başkanlığından Ruhsat Denetim Şube Müdürlüğünden Remzi Sonekinci, Büyükşehir Belediyesi Halfeti Koordinasyon Şube Müdürü Abdullah Dilek ve işletme sahipleriyle birlikte marinayı gezerek sorunları yerinde tespit etti.

 

Daha sonra Büyükşehir Belediye ekibi Kaymakam Mehmet Keklik’le bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır