Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Eski ev eşyaları geri dönüşümle ekonomiye kazandırılıyor

Eski ev eşyaları geri dönüşümle ekonomiye kazandırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 'Atıkların geri dönüşümü' uygulaması ile eski beyaz eşyalar ekonomiye kazandırılıyor.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 20:24
Eski ev eşyaları geri dönüşümle ekonomiye kazandırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2013 yılında yürürlüğe giren ‘Atıkların geri dönüşümü’ uygulaması ile eski beyaz eşyalar ekonomiye kazandırılıyor.

Hem tüketiciye hep üreticiye kar ettirecek uygulama kapsamında Diyarbakır’daki firmalar düzenledikleri kampanya kapsamında eski beyaz eşyaları topluyor.

Topladıkları beyaz eşyaları geri dönüşüm fabrikalarına gönderdiklerini ifade eden firma muhasebecisi Seyfi Elhatsarı, “Uygulama gereği her firma belli miktarda geri dönüşüme malzeme kazandırmalıdır. Firmalar yaptıkları kampanya kapsamında eski beyaz eşyaları topluyor. Bu kampanyalar genelde yıl sonuna doğru olur. Bizler de burada gelen eski beyaz eşyaları burada toplayıp, Eskişehir ve Bolu’daki geri dönüşüm fabrikalarına gönderiyoruz. Türkiye genelinde yıllık 100 bin ton civarında eski beyaz eşya geri dönüşüme kazandırılıyor. Bu rakam satılan ürün miktarına göre değişiyor.” dedi.

Tüm eski beyaz eşya ürünlerini geri dönüşüme kazandırdıklarını dile getiren Elhatsarı, firmaların sattıkları ürünlerin yarısına kadar piyasadaki eski ürünleri toplama zorunluluğunun bulunduğunu söyledi. (M.Hüseyin Temel – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Kamu Alacaklarına Türk Lirası Düzenlemesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com