Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA ESKİ DOĞUM VE ÇOCUK HASTANELERİ NEDEN KAPATILDI?

ŞANLIURFA- Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Eyyübiye ilçesinde yeni hastane yapıldığı için eski Çocuk hastanesi ve Doğum hastaneleri yeni yerine taşınarak eskileri kapatılmıştı. İnsanlar merak ediyor, bu hastaneler neden kapatıldı?

ŞANLIURFA ESKİ DOĞUM VE ÇOCUK HASTANELERİ NEDEN KAPATILDI?
ŞANLIURFA ESKİ DOĞUM VE ÇOCUK HASTANELERİ NEDEN KAPATILDI?

 

 Kapatılan eski hastanelerin durumunun içler acısı harap hali bir kenara bu bölgedeki Esnaflar ve vatandaşlar Hastanelerin tekrar açılması için tepki gösteriyorlar.
Konu hakkında bir açıklama yapan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altun "Bu hastaneler yeni yapılan binaya taşınırken Valimiz o zamanlarda Şanlıurfa'ya yeni atanmıştı, yeni atandığı için de Şanlıurfa'nın fiziki durumunu bilmemesi normaldir. Ancak hiçbir akıllı Valimizi ve yetkilileri uyarmadı mı, nasıl oldu da uyarmadı? Bu Hastaneler Tılfındır, Akabe, Topdağı, Yakubiye, Haleplibahçe, Buhara, Akşemsettin, SSK, Bağlarbaşı, Devteşti, Süleymaniye, Akabe Toki hatta Suruç ve Aligör'e kadar olan bölgedeki tüm insanları ilgilendiriyordu" dedi.

Şimdi yaklaşık 10--150 mahallede yaşayan bu insanların durumu ne olacak? diye soran Altun; "Tüm yükü tek merkezde toplayıp insanları hep aynı noktaya toplamak ne kadar doğru. Evet Devletimiz yeni bir hastane yaparak çok güzel bir hizmet verdi yapılan hizmet ve yapanları saygıyla anıyorum, emeği geçen herkesten Başta Sayın Bakanımız Faruk Çelik olmak üzere Allah razı olsun yapılan hizmeti gayet güzel ve olumlu karşılıyoruz" diye konuştu

 
Mehmet Altun; "Keşke Esnafların ve bu bölgelerde yaşayan insanların durumları da göz önüne alınarak bu yapılırken bunlar kapatılmadan mevcut hali ile korunarak taşınmadan bir çözüm bulunsaydı çok daha verimli olurdu. Az önce yukarıda saydığım mahallelerdeki yüz binlerce kişilerin durumlarını da düşünerek yeniden bir değerlendirme yapılarak bu hastanelerin tekrar hizmete açılmasını talep ediyoruz" diye teleplerini dile getiri.

Bu Hastaneler Tılfındır Akabe Topdağı Yakubiye Haleplibahçe Buhara Akşemsettin SSK Bağlarbaşı Devteşti Süleymaniye Akabe Toki hatta Suruç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
fuat yıldız     2016-09-09 yeni bir hastane yapıyoruz dediler fakat mevcut hastanelerimizi taşıdılar.yenisini yapsın ama eski hastanelerde yerinde açık kalsın.yerleri ideal.arsası geniş.bu bu mahallelerde yaşayanlara zulümdür.seçimde o 20 tl verdikleri kadınlar bak ne yapacak.
Mustafa yıldırım     2016-09-06 Çok yerine bir eleştiri.eski sağlık birimlerinin yeniden hizmet vermesi gerekli.bölge sakinleri açısından çok elzemdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı