Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Eski Acil Yanık Ünitesi Merkezine dönüştürülecek

Eski Acil Yanık Ünitesi Merkezine dönüştürülecek

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz.Dr.Abdülkadir Yetişgin: “Eski Acil Servisi Yanık Merkezine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Yanık vakalarında başka illere sevki ortadan kaldıracağız”

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2013 Perşembe 11:38
Eski Acil Yanık Ünitesi Merkezine dönüştürülecek

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi Yanık Ünitesinin Merkeze dönüştürülmesi için çalışma başlatıldı.


Hastane Yöneticisi Uz.Dr.Abdülkadir Yetişgin,  HİZMET’e yaptığı açıklamada, “Yanık Merkezi” için eski Acil Servisi  kullanacaklarını bildirdi. 

BAKANLIKTAN ONAY ALINDI

“Yanık Merkezi” konusunda Sağlık Bakanlığından gerekli izinlerin alındığını anlatan Yetişgin, şu bilgileri verdi:“Şanlıurfa’nın 2 milyona yaklaşan nüfusu bu tür bir merkezin kurulmasını zorunlu kılmaktadır.


2 Uzman, 1 pratisyen Doktor ve 8 hemşirenin görev yaptığı mevcut Yanık ünitemiz ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyor. 

Bu nedenle mevcut üniteyi Yanık Merkezine dönüştürme kararı aldık.  Gerekli altyapı çalışmalarına başladık. 

Ameliyathanesi, Plastik Cerrahi ve 10 Yataklı Yoğun Bakım üniteleri ile tam teşekküllü bir Yanık Merkezini  Şanlıurfamıza kazandırmak istiyoruz.  

Bilindiği gibi yanık tedavileri estetik cerrahisinde en zor tedavi yöntemlerindendir.  Burada en son tedavi yöntemlerini uygulayacağız. Örneğin oksijenli tedaviye imkân sağlayacak bir cihaz almayı düşünüyoruz.  Son teknoloji ile özel tasarlanmış olan Ice Therapy  adlı  cihaz, havadan aldığı oksijeni ve nemi cildin tanısına göre belirli soğukluğa ulaştırarak buz kristalleri elde eder. Buz kristalleri cilt altındaki kolajenleri aktif hale getirir, cildin alt tabakasını iyileştirir, üst tabakasının kuruyup dökülmesini, alttan yeni ve sağlıklı bir cilt gelmesini sağlar. Bu tür tedavileri hastanemizde uygulayarak, bize en yakın Yanık Merkezlerinin bulunduğu Malatya ve Adana’ya sevkleri ortadan kaldırmayı düşünüyoruz.

Mevcut yanık ünitemiz de şu ana kadar verilen sağlık hizmeti açısından önemli aşamalar kaydetti. Suriyeli mültecilerin karşılaştıkları çadır yangınlarında   başka illere çok az sayıda yanık vakası sevki yaptık”

Yanık Merkezinin açılmasıyla birlikte boşalacak olan mevcut Yanık ünitesi servisini  Psikiyatri servisine katacaklarını anlatan Yetişgin, “Böylece Psikiyatri servisinde bayanlar ve erkekler için ayrı ayrı servisler oluşturma imkânı elde edeceğiz. Nöroloji yoğun bakım ve Dahiliye servislerini de rahatlatacağız” dedi.

Fırat Subaşı / Hizmet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com