Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Esed'in askeri Suriye'de yaşanan vahşeti anlattı

Esed'in askeri Suriye'de yaşanan vahşeti anlattı

Gördüklerine dayanamayarak Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in ordusundan kaçan asker, ülkesindeki savaş halini anlattı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2013 Pazar 15:47
Esed'in askeri Suriye'de yaşanan vahşeti anlattı
6 yıl Esed'in ordusunda yüzbaşı rütbesinde görev yapan Vesim Zemme, gördüğü vahşete daha fazla dayanamayıp bir yıl önce saf değiştirerek Özgür Suriye Ordusu'na geçti. Esed'in zulmüne dair dehşete düşüren şeyler anlatan Zemme, "Çocuk, kadın, yaşlı veya ağaç, hayvan demeden her canlıyı öldürüyorlardı. Sünni, Alevi, Hristiyan veya Kürt ayrımı da yapılmıyordu. Her şeyi gördüm. Düzen özgürlük isteyen herkesi karşısına aldı. Kendi halkımı öldürmem emredilmişti ben de öldürmemek için 16 kişiyle birlikte kaçtım" dedi. Zemme "paradan başka birşey düşünmeyen askerler sağa sola saldırmaya başladılar. Öldürmekle kalmayıp yağmalıyorlar ve bir dönem kapı komşumuz dedikleri kadınlara tecavüz ediyorlardı" ifadelerini kullandı.

Bugün'de yer alan habere göre Zemme, Esed ordusunda savaştan önce en düşük rütbeli askerin 50 dolar maaş aldığını fakat bunun iç savaşla birlikte değiştiğini söyledi. Esed'in insanları orduda tutabilmek için maaşları 4 katı arttırdığını kaydeden Zemme, "50 dolar alan en küçük asker şimdi 200 dolar alıyor. Bir de öldürülen kişi başına para sistemi var. Herkes öldürdüğü insan başına mükafat alıyor. Bu nedenle de ceset savaşı vardı. İnsanların kafasını kesenler, insanların kulaklarını cebinde taşıyanlar vardı. Hatta bir keresinde yaşlı bir adamı vurmuşlardı ve iki kişi mükafat alabilmek için kulaklarını ayrı ayrı kesip götürdüler."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com