Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Esad'ın Mezhebi Muhaliflerden Güvence İstedi

Esad'ın Mezhebi Muhaliflerden Güvence İstedi

Yurt dışındaki en yüksek rütbeli Suriyeli subay olan General Manaf Tlass, Esad sonrasına siyasi geçiş için ülkede yaşayan Nusayrilere güvence verilmesi istedi.

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2012 Perşembe 12:41
Esad'ın Mezhebi Muhaliflerden Güvence İstedi

Suriye'nin ülkeden ayrılan en yüksek rütbeli subayı sayılan Manaf Tlass, Esad'ı terk etmesi halinde katliama uğramayacaklarına dair Alevilere güvence verecek bir güvenlik ağı temin etmenin siyasi geçiş için anahtar olduğunu söyledi.

Suriye'yi haziran ayında terk eden eski General Manaf Tlass, sığınma hakkı aldığı Fransa'da, ''Benim asıl misyonum, Esad'ın yönetimden gitmesi halinde Alevilerin rejimle birlikte intihar etmiş olmayacağını göstermek.'' dedi.

Tlass, siyasi geçişten önce yapılması gerekenin, muhalefet ile ordunun Esad'ı terk etmeye hazır ve uzlaşılabilir üyeleri arasında bir güven ortamı temin edilmesi olduğunu söyledi.

Tlass pek çok Alevi'nin ülkede olanlardan memnun olmadığını, ama yönetimin değişmesi halinde kendileri için gerekli olan güvenli ortamın da bulunmadığını düşündüklerini söyledi.

Manaf Tlass, Sünni olsa da, Suriye'den kaçmadan önce yaklaşık yüzde 80'i Alevi olan Özel Hükümet Güçleri'ne komutanlık yapmıştı.

Dünya Bülteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com