Advert
Advert
Advert

Ertuğrul Sağlam; Ş.Urfada konuştu -VİDEO-

Ertuğrul Sağlam; Ş.Urfada konuştu -VİDEO-
Ertuğrul Sağlam; Ş.Urfada konuştu -VİDEO-

Dostluk maç öncesinde dostluk rüzgarları estirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in önderliğinde 164 kişilik kafileyle Şanlıurfa’ya çıkarma yapan Bursaspor kafilesi yoğun ilgiyle karşılaştı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de yer aldığı 164 kişilik kafile Yenişehir Havaalanından THY’nin özel uçağıyla Şanlıurfa’ya geçerken, Şanlıurfa Vali vekili Bahri Tiryaki, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Milletvekillleri, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, İl Yönetimi, STK temsilciler karşıladı.

 

Otel El Ruha’ya yerleşen kafile maç saatini beklemeye başlarken Bakan Faruk Çelik ve teknik yönetim açıklamalarda bulundu.

 

Futboldaki şikeden rahatsız olan ünlü teknik direktör Ertuğrıul Sağlam; "Fulbolun bir spor olduğunu bu akşam GAP Arena stadıında göstereceğiz" dedi.

 

Bakan Çelik, uzun dönem Bursa’da siyaset yaptığını, bu dönemde ise siyasete Şanlıurfa’dan devam ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Uzun yıllar yaşadığım, siyaset yaptığım evliyalar şehri Bursamız’dan, enbiyalar şehri Urfamız’ın arasındaki ilişkileri daha da derinleştirme adına bir çok alanda karşılıklı seferler, ziyaretler yoğun bir şekilde devam etmektedir. Türkiye Süper Liginde yönetimiyle, teknik direktörüyle, kadrosuyla son yıllarda damgasını vuran, en önemli takımlarından biri olan Bursasporumuz’un, Şanlıurfa’yı ziyareti iki şehrin bütünleşmesini sağladı” dedi.

 

Kafile ile gelen Bursa Valisi Şahabettin Harput ise; 5 yıl Şanlıurfa’da görev yaptım. Şanlıurfa GAP’ın merkezi ve Bursa ise sanayi olarak 2020’deki Türkiye için lokomotif şehirlerdir. Bu maç dostluk ve kaynaşmak içindir. bu proje diğer şehirlere de örnek olur umarım" dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Recep Altıtepe; "Sayın bakanımızın talebi ile Şanlıurfa’ya geldik. Bu organizasyonu tertipledik. Büyüyen Şanlıurfa ile daha büyük işler yapılır" dedi.

 

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba; "Şanlıurfa’ya gelen Bursa kafilesine teşekkür ediyorum. Umarım dostluğumuz pekişir" dedi.

 

Şanlıurfa Vali vekili Bahri Tiryaki; "Şanlıurfa büyüyen ve gelişen bir şehirdir. Vali Şehabettin Harput’uhn buraya gelmesi bizleri onurlandırdı" dedi.

 

Bursaspor kulüp başkanı İbrahim yazıcı ise ilk kez Şanlıurfa’ya geldiği ve çok memnun olduğu belirterek; "Böyle büyük potansiyeli olan bir ilin sporda da başarılı olmasını temenni ederim" dedi.

 

Şanlıurfaspor kulüp Başkanı  Kemal Saraçoğlu ise; "Şanlıurfspor olarak hedeflerimiz büyüyk. 2 yıl sonra Bursaspor ile aynı ligde oynamak istiyoruz" dedi.

 

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, Futbolun bu aralar nahoş yönleri ile gündeme gelmesinden şikayetçi olduğunu belirterek; "Biz bu akşam Fulbolun bir spor olduğunu göstereceğiz. Şanlıurfa büyük bir poıtansiyele sahip bir ilimizdir. Bu potansiyeli süper ligte de görmek isteriz. Bu anlamda Şanlıurfasporun bu sene şampiyonluğunda faydalı olacağı bir futbolcu verdik. ağabey kulüp olarak yardımlarım sürecek" dedi.

 

Ömer ASLAN / www.balikligol.com 

VİDEO

 


Faruk Çelik, Ertuğrul Sağlam, Şehabetin Harput... balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı