Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Ertuğrul Günaydan Sırp yönetmene tavır

Ertuğrul Günaydan Sırp yönetmene tavır

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2010 Çarşamba 22:08
Ertuğrul Günaydan Sırp yönetmene tavır

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Boşnak asıllı Sırp yönetmen Emir Kusturicanın jüri üyesi olması sebebiyle Altın Portakal Film Festivaline katılmayacağını söyledi.

TEPKİLERE DUYARSIZ KALMAM MÜMKÜN DEĞİL

Kusturicanın Balkanlarda yaşanan savaş sonrası insani değerlere karşı anlamsız bir tavır aldığını söyleyen Bakan Günay, Bütün bu şu anda kamuoyunda yükselen tepkilere duyarsız kalmam mümkün değil. O yüzden katılmayacağım. diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çin Başbakanı Wen Jiabaonun katılımıyla Conrad Otelde düzenlenen Kültür ve Sanat Camiasından isimlerle yapılan sohbet toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

HEPİMİZİ ÜZDÜ

Bu gün başka bir konuyla ilgili Antalyaya gideceğini ancak Altın Portakal Film Fesitvaline gitmeyeceğini belirten Günay, gerekçesini ise şöyle açıkladı:

Kusturica: Türkiyeyi seviyorum

Eleştirilerin odağındaki isim Emir Kusturica Türkiyeye geldi. Sırp yönetmen Kusturica, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günayın boykotuyla ilgili olarak şunları söyledi: Bu konuda yorum yapamam ancak ben Türkiyeyi seviyorum. Daha önce de geldim. Türkiyenin çayı çok güzel, burada çay içmek istiyorum. Ben ülkemi tanıtmak için buradayım. 

Çünkü önemli bir sinema adamı Emir Kusturica. Balkanlarda yaşanan iç savaş sırasında sadece kendi halkının duyarlılıklarına karşı değil, savaş konusunda da ortak insanlık dünyasının benimsediği değerlere karşı olumsuz, anlamsız bir tavır aldı ve hepimizi üzdü. Ben Balkan savaşı sırasında savaş içinde Bosnaya birkaç kez gitmiş arkadaşlarınızdan birisiyim biliyorsunuz. Bütün bu şu anda kamuoyunda yükselen tepkilere duyarsız kalmam mümkün değil. O yüzden katılmayacağım.

Altın Portakal Film Festivaline Bosna Hersekte yaşanan soykırımı savunduğu iddia edilen Boşnak asıllı Sırp yönetmen Emir Kusturicanın jüri üyesi olarak davet edilmesi üzerine kamuoyunda büyük tepkiler yaşanmıştı. Semih Kaptanoğlunun da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı, Kusturicanın jüri üyesi seçilmesine tepki göstermişti.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com