Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ertekin; Ziraatın tarım şubesi açılsın

Ertekin; Ziraatın tarım şubesi açılsın

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2011 Çarşamba 16:35
Ertekin; Ziraatın tarım şubesi açılsın

Ertekin: Ziraat Bankası Tarımsal Şubesi Şanlıurfa’ya Açılsın

ŞUTSO Başkanı Ertekin; GAP Eylem Planı ile birlikte tarımda; ekilen ürün çeşitliliğinde ve üretimde verimlilik  kaydedileceğini belirterek, hem mevcut şubelerin, hem de vatandaşların rahatlaması için Ziraat Bankası’nın bölgeye açmayı plandığı Tarımsal Şube’nin Şanlıurfa’da açılmasını istedi.

 

Ertekin yapmış olduğu değerlendirmede;  Şanlıurfa’nın önemli bir tarım kenti olduğunu, GAP Bölgesinde toplam sulanacak alanların büyük bir kısmına   sahip olması nedeniyle özel bir konumda bulunduğunu,  dolayısıyla GAP’ın başkenti konumunda olduğunu belirterek, bölgedeki tarımsal kalkınmayı destekleyen Ziraat Bankası’nın bölgeye açmayı planladığı Tarımsal Şube’yi Şanlıurfa’ya açması için Genel Müdür Can Akın Çağlar’a bir yazı gönderdi.

 

Ertekin, yazısında şu ifadelere yer verdi; “Bölgede açmayı düşündüğünüz  Tarımsal Şube’nin,  GAP Eylem Planı ile birlikte artacak üretimden dolayı bölge çiftçisine ve ekonomiye olumlu katkıları olacağından,  Dünyanın en önemli tarım merkezlerinden olan ilimizde açılması hususunda geregini arz eder, saygılar sunarım.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com