Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi ERTEKİN, YENİ YATIRIMLAR İÇİN ZEMİN HAZIRLAYACAK

ERTEKİN, YENİ YATIRIMLAR İÇİN ZEMİN HAZIRLAYACAK

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destek Paketi’nin iş dünyası için yeni yatırımlar için zemin hazırlayacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2015 Perşembe 18:33
ERTEKİN, YENİ YATIRIMLAR İÇİN ZEMİN HAZIRLAYACAK

ŞUTSO Başkanı Ertekin, İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destek Paketi’ne yönelik bir açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu tarafından bugün açıklanan, İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destek Paketi’nin iş dünyasında olumlu bir hava oluşturduğunu ifade etti. Başkan E.Sabri Ertekin, ekonomik olumsuzlukların yaşandığı bir dönemde açıklanan bu destek paketinin, yeni yatırımlara zemin hazırlayacağına ve ivme kazandıracağına dikkat çekti.

Başkan Ertekin şunları kaydetti: “Açıklanan bu paket genelde Türkiye, özelde de Şanlıurfa için son derece olumlu gelişmeler içeriyor. Paketle alınan tedbirlerin üretim ve sanayi için memnuniyet verici olduğunu düşünüyoruz. Sayın Başbakanımız "Yüzde 4'lük büyüme hedefine rahatlıkla ulaşılabilir” dedi. Bize göre de bu paketin büyümeye etkisi olumlu yönde olacaktır, ancak bu paketle birlikte ihracatın artırılması da gerekiyor. Özellikle sınır komşusu olduğumuz veya ihraç ürünlerimizin geçiş güzergâhlarındaki ülkelerde uluslararası tüm imkânlar kullanılarak barışın sağlanması, büyüme rakamlarına katkı sağlayacaktır. Şanlıurfa’nın ekonomideki en önemli merkezi olan ŞUTSO olarak bugün açıklanan destek paketinden dolayı başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, katkı veren tüm Bakanlarımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com