Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Ertekin: “Revaklar için girişimlerimiz devam ediyor”

Ertekin: “Revaklar için girişimlerimiz devam ediyor”

ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Kâbe’yi çevreleyen Osmanlı revaklarının Şanlıurfa’ya getirilmesi için tekrar girişimlerde bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2011 Salı 13:36
Ertekin: “Revaklar için girişimlerimiz devam ediyor”
Bilindiği Üzere, geçtiğimiz yıl revakların yıkım kararı alınmış ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin revakların Şanlıurfa’ya getirilmesi için girişimlerde bulunmuştu. Önümüzdeki aralık ayının ilk haftasında yıkılacak olan revakları Şanlıurfa’ya kazandırmak için Milletvekili Halil Özcan ile görüşen ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Milletvekili Özcan’dan diplomatik düzeyde girişimlerde bulunmasını talep etti.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Ertekin, açıklamasında şu sözlere yer verdi: Revaklar için girişimlerimiz devam ediyor. Yaklaşık 450 yıl önce Mimar Sinan tarafından tasarlanan ve Ünlü Mimar Mehmet Ağa tarafından yapılan revakların, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz’in onayının ardından, 5 Aralık’ta yıkım işlemine başlanması bekleniyor. Bizler tarihi eserlerimize sahip çıkmak zorundayız. Bu revakların ilimize kazandırılması için çabalamaktayız. Kâbe çevresinin genişletilmesi sebebiyle yıkım kararı alınan revaklar için en uygun şehir manevi kimliğinden dolayı Şanlıurfadır. Ayrıca bu revakların Balıklıgöl çevresine yerleştirilmesiyle manevi atmosferi daha da yükseltecektir. Milletvekilimiz Sayın Halil Özcan ile bu konuyu görüştük ve revakların Şanlıurfa’ya kazandırılması için girişimlerde bulunmasını talep ettik. O da sağ olsun bu konunun üzerinde duracağını ve bizlere yardımcı olacağını ifade etti. İnşallah bu revakları ilimize kazandıracağız” dedi.

www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com