Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ertekin; Hızlı tren istiyoruz

Ertekin; Hızlı tren istiyoruz

Giriş Tarihi: 1 Mart 2011 Salı 15:47
Ertekin; Hızlı tren istiyoruz

Ulaştırma Bakanlığınca 2023’te Anadolu’nun birçok şehrine “hızlı tren” planlandığı kamuoyuna açıkladı. Bir çok il plana dahil edilirken Şanlıurfa dahil edilmemişti.

Bu haber üzerine Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, “Hızlı Tren” projesine Şanlıurfa’nın da dâhil edilmesi için Başbakan R.Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve GAP’tan sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’a yazı göndererek konuyla ilgili taleplerini iletti.

 

Bu projede Şanlıurfa’nın yer almadığından dolayı ziyadesiyle üzgün olduğunu belirten ŞUTSO Başkanı Ertekin: “Ulaştırma Bakanlığınca 2023’te Anadolu’nun birçok şehrine “hızlı tren” planlanmaktadır. Bu şehirler arasında yakın komşularımız Gaziantep ve Diyarbakır yer alırken 1.663.000 nüfusuyla Güneydoğunun en büyük illerinden biri olan, Türkiye sıralamasında 9. sırada yer alan Şanlıurfa’nın yer almaması bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Cumhuriyetin yüzüncü yılında birçok sevindirici gelişmeler kaydeden ülkemizin hızlı tren hedefinin 2023 yılına kadar yapılacak hızlı tren güzergâhına, çok büyük nakliyenin yapıldığı Mersin-İskenderun Liman’ı-Şanlıurfa-Habur hattının eklenmesi şehrimizin ve bölgemizin rekabet gücünü arttıracaktır”.

 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com