Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Ermenistan'dan ASİMDER'e ret

Ermenistan'dan ASİMDER'e ret

Doğu ve Güney Anadolu Van ASİMDER Bölge temsilcisi İrfan Ermiş, 14 sivil toplum kuruluşu adına Ermenistan Başkenti Erivan'da bulunan tarihi Gök Camide Cuma namazı kılma talebine Ermenistan Cumhuriyeti ret cevap verdi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 19:01
Ermenistan'dan ASİMDER'e ret

VAN - Doğu ve Güney Anadolu Van Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Bölge temsilcisi İrfan Ermiş Ermenistan Başkenti Erivan da bulunan tarihi Gök Camide Cuma namazı kılmak için Ermenistan Cumhuriyeti’den onay istediklerini fakat Ermenistan Cumhuriyeti’nin bu isteklerini ret ettiğini söyledi.

Van ASİMDER merkez binasında basın açıklaması yapan Ermiş, 15 gün önce 14 sivil toplum kuruluşu adına Ermenistan’ın başkenti Erivan’da bulunan ve Revan Hanlığı döneminde, Hüseyin Aliğan tarafından 1765 -1766 tarihlerinde yapılan Gök Mescid’te 5 Eylül’de Cuma Namazı kılma isteklerini ret edildiğini belirtti.

Başkan Ermiş “Ermenistan’ın ve Tahran büyük elçiliklerine vize ve can güvenliklerinin Ermenistan devleti tarafından sağlanması için ASİMDER olarak genel başkanlığımızca başvuruda bulunuldu. Ancak 4 Eylül günü Ermenistan’ın Tiflis Büyük Elçiliğinden gönderilen e-mailde bu talebimiz kabul edilmedi ret cevabı geldi.” dedi.

Ermiş konuşmasının devamında, “7 Eylül’de Van’a gelip Akdamar Adası’nda ayin yapan Türkiye Ermeniler Patrikliği Ruhani Meclisi Patrik Genel Vekili Başpiskopos Arman Ateşyan’a ve yanında bulunan Fener Rum Patriği Bartholemeos Süryani, Ortodoks Kilisesi Metropoliti Yusuf Çetin, Newyork Patriği Khajag Barsamyan ve Adana Konsolosu John Espinoza ile bazı din adamları ve diğer misafirlere buradan sesleniyorum. Van’da gördükleri yakın misafirperverliği bir başka yerde görmüşler mi? Bizler bize yakışanı yaptık. Oysa Ermenistan bizim davetimizi ret etti. Çocuk babasından gördüğünü yapar. Bizler Vanlılar olarak atalarımızdan gördüğümüzü yaptık. Türk'e yakışan misafirperverliği Van’da gösterdik. Bizler de isterdik atalarımızın Erivan’da bulunan camilerde ibadet yapalım.” diyerek sitem etti. (Hacı Yılmaz-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com