Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Erkekler, kadınlardan daha geveze çıktı!

Erkekler, kadınlardan daha geveze çıktı!

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2011 Cumartesi 12:42
Erkekler, kadınlardan daha geveze çıktı!

"Kadınlar çok konuşur" diyenler haksız çıktı. Yapılan araştırmaya göre erkekler çok ve gereksiz konuşuyor. Araştırmaya göre erkeklerin çok konuşmasının sebebi ise bir hayli çarpıcı.

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, yaygın inanışın aksine, erkekler kadınlardan daha fazla konuşuyor. Ama kadınlar konuştuğunda, bu konuşma dinlemeye değer oluyor, çünkü kadınlar konuşurken erkeklerden daha değişik ve düşünceli bir dil kullanıyor.

 

Manchester Üniversitesi'nden psikolog Geoffrey Beattie, kadın ve erkeklerin iletişimleri üzerine yapılmış 56 araştırmayı inceledi ve 24 araştırmada erkeklerin her gün kadınlardan daha fazla kelime kullandığı sonucuna varıldığını gördü. Sadece iki araştırmada kadınların seks sırasında daha konuşkan olduklarını ortaya koydu.

 

Profesör Beattie daha sonra kendi araştırmasını yaptı. Gönüllülere her beş kelimede bir kelimenin olmadığı metinler verildi ve çeşitli konularda konuşmaları istenerek, bu şekilde 50 sohbet incelendi. Gönüllülerden bu boşlukları doldurmaları istendi. Gönüllüler boşlukta yerine konması gereken ve kadınlar tarafından söylenmiş olan kelimeleri tahmin etmekte daha fazla zorlandı. Bunun nedeni kadınların daha dikkatli bir dil kullanması olarak açıklandı.

 

Sözgelimi iltifat ederken erkekler daha yumuşak bir dil kullanma eğiliminde oluyor ve kelimeler 'güzel' 'iyi' gibi daha tahmin edilebilir oluyor.

 

Erkeklerin kelimeleri yüzde 81 oranında tahmin edilebilirken, kadınlarda bu oran yüzde 71.

Araştırmaya göre, ayrıca kadın ve erkeğin kelime kullanımı olarak eşit olduğu tek zaman, ilişkileri hakkında konuştukları zamanlar.

 

Profesör Beattie'ye göre erkekler, gereğinden fazla ve sembolik olarak kelimeleri yeniden üreterek konuşuyor ve bu konuşmalar çoğu zaman yeni bilgi içermiyor.

Milliyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com