Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Erkeğe bağlı kısırlık sorununa çözüm!

Erkeğe bağlı kısırlık sorununa çözüm!

Erkek infertilitesine bağlı olarak gelişen çocuk yapamama sorunun çözümü için tıpta yeni adımlar atılıyor.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2014 Salı 10:45
Erkeğe bağlı kısırlık sorununa çözüm!

IMSI adı verilen yöntem sayesinde spermler hakkında daha detaylı bilgi elde edilerek Tüp Bebek tedavisinde önemli avantajlar elde ediliyor. Bu yöntemin kullanıldığı merkezlerde başarı oranın yüksek olduğuna dikkat çeken OSM Ortadoğu Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi sorumlu hekimi Op. Dr. Ahmet Özdoğru şunları söyledi:

"Dünya'da 2004 yılından itibaren kullanılmaya başlanan IMSI yöntemi özellikle erkek infertilitesi olan hastalar için bir avantaj sağlamaktadır. Erkeğe bağlı infertiliteyi araştırırken normal şartlarda spermleri 800 kat büyük şekli ile görüyorduk ancak IMSI yöntemi sayesinde spermleri 6 bin kez büyümüş şekilde görüp daha doğru seçimler yapabiliyoruz. Sağlıklı olma ihtimalleri yüksek olan spermleri seçerek döllenen yumurta sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bu şekilde gebelik oranlarının biraz daha yüksek olmasını sağlıyoruz. 10 yıl önceki bir teknolojinin Şanlıurfa'daki bir hastanede uygulanmaya sokulması bence gurur verici, çünkü dünyadaki bu yenilikleri bırakın Urfa'ya Türkiye'ye getirmek bile uzun zaman alıyor. Tüp bebek tedavisinde böyle bir avantajı halkımızın hizmetine sunduğumuz için gururluyuz"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com