Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ergenekoncu Paşayı Akçakale'den dolandırdılar

Ergenekoncu Paşayı Akçakale'den dolandırdılar

Korgeneral Bek, 6. Kolordu Komutanı olduğu dönemde cep telefonundan arayıp kendini ‘polis istihbarat komiseri’ olarak tanıtan kişiye 2 bin 600 liralık kontör gönderdi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2011 Çarşamba 10:09
Ergenekoncu Paşayı Akçakale'den dolandırdılar
BALYOZ Darbe Planı kapsamında tutuklanan Korgeneral Nejat Bek’in, iki yıl önce Adana 6. Kolordu Komutanı olduğu sırada, “Telefonunuz Ergenekon tarafından kopyalanıp kullanılıyor” diyen bir kontör dolandırıcısına 2 bin 600 liralık kontör gönderdiği öğrenildi. Kontör dolandırıcılarının çok çok bilindik bir numarasına inanan ve 2 bin 600 liralık kontör gönderen Bek’in, dolandırıldığını anladıktan sonra emniyet ve savcılığa şikayetçi olduğu belirtildi. Telefonunuzu Ergenekon aldı

Adana’da 6. Kolordu Komutanlığı yaptığı 8 Kasım 2009’da Korgeneral Nejat Bek’i cep telefondan kendisini “Ankara Emniyet Müdürlüğü istihbarat biriminde görevli komiser” olarak tanıtan bir kişi aradı. Bu kişi, telefonda Korgeneral Bek’e “Telefonunuz Ergenekon tarafından 10 kez kopyalanmış. Bu hat değişik illerde kötü amaçla kullanılıyor. Bu işleri yapan kişilerin izlerini sürüyoruz, bunları yakalayabilmemiz için acilen kontöre ihtiyacımız var” dedi.

Komisere (!) ‘gönderdim’ dedi

İddiaya göre, Bek de, sahte komisere inanıp toplam da 2 bin 600 liralık kontör alıp şifrelerini kendisini arayan ‘sözde komiser’e bildirdi. Kısa süre sonra dolandırıldığını anlayan Korgeneral Bek, Adana Emniyet Müdürlüğü’ne ve Cumhuriyet Savcılığı’na avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Yapılan araştırmada, Bek’i dolandıran kişinin kullandığı cep telefonunun Ragıp Güldağ adına kayıtlı olduğu bu kişinin de yaklaşık 10 yıldır İngiltere’de yaşadığı belirlendi.

Suç duyurusu Urfa’ya gönderildi

Hattın sahte belgelerle alınma olasılığı bulunması üzerine GSM firmasından getirtilen görüşme kayıtlarında hatla Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinden görüşme yapıldığı saptandı. Bu bilgiler üzerine Adana Cumhuriyet Savcılığı yetkisizlik kararı vererek suç duyurusu dilekçesini ve belgeleri Akçakale Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdi.

Halil Bilek / STAR

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com