Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Ergani'de sağlık çalışanlarından iş bırakma eylemi

Ergani'de sağlık çalışanlarından iş bırakma eylemi

​Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Sosyal-İş Sendikasına üye sağlık çalışanları, hastanelerde yapılan işten çıkarmalara tepki göstermek amacıyla bir saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdiler.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 15:08
Ergani'de sağlık çalışanlarından iş bırakma eylemi

Türkiye Sosyal Sigortalar, Eğitim, Büro, Ticaret, Kooperatif ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (Sosyal-İş Sendikası) Ergani Devlet Hastanesi İşyeri Temsilciliğine üye sağlık çalışanları, hastanelerde yapılan işten çıkarmalara tepki göstermek amacıyla bir saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdiler.

Ergani Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları, bir saatlik oturma eylemi gerçekleştirdiler.

‘İşime Ekmeğime Dokunma’ , ‘Kadro Vereceğiz Dediler, Ekmeğimizden Ettiler’ pankartları açan sağlıkçılar, ‘Emeğe Saygı, İşçi Katliamına Son’ ve ‘İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız’ gibi sloganlar attılar.

Sağlık çalışanları, bir saatlik oturma eyleminin ardından dağıldılar.

Sosyal-İş Sendikasına üye sağlık çalışanlarının 1 Ocak 2016’ya kadar her gün bir saat iş bırakma eylemi uygulayacakları, sonuç alınamadığı takdirde ise süresiz iş bırakma eylemi gerçekleştirecekleri öğrenildi. (Hamza Adiyaman- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com