Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ergani'de madde bağımlılığı konferansı

Ergani'de madde bağımlılığı konferansı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Ergani Meslek Yüksek Okulunda sigara, alkol ve madde bağımlılığı hakkında öğrencilere konferans verildi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2015 Salı 17:12
Ergani'de madde bağımlılığı konferansı

Dicle Üniversitesi Ergani Meslek Yüksek Okulunda öğrencilere sigara, alkol ve madde bağımlılığı ile ilgili konferans verildi.

Ergani Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcı Doçent Mehmet Kaya konferansta yaptığı açılış konuşmasında; sigara, alkol ve madde bağımlılıklarının çok ciddi ve üzerinde durulması gereken konular olduğunu ve bu konuda gerekli tedbirlerin alınması için gerekli eğitimin verilerek gençlerin bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Ergani Devlet Hastanesinde görevli Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Çetin Yaşar ise sigara, alkol ve madde bağımlılığının çağın en önemli tehlikeleri arasında yer aldığına dikkat çekti.

Madde bağımlılıklarının toplumda ciddi yaralar açtığına işaret eden Dr. Yaşar, “Madde bağımlılığının zararları kişinin bedeninden başlayarak ölümlere, şiddete ve kültürel bir yozlaşmaya neden oluyor. Gelecek nesillerin daha sağlıklı ortamlarda yaşaması için uyuşturucuyla mücadele etmeliyiz.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com