Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ergani'de diyaliz servisi gece seansları başladı

Ergani'de diyaliz servisi gece seansları başladı

​Ergani Devlet Hastanesi'nde gece seansının açılmasıyla birlikte diyaliz hastaları beklemek zorunda kalmadan tedavi görebilecek.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2015 Salı 08:52
Ergani'de diyaliz servisi gece seansları başladı

Ergani Devlet Hastanesi Diyaliz Servisi, gece seanslarına başladı. Daha önce sıra bulamadığı için bekleyen ya da Diyarbakır'daki hastanelere gitmek zorunda kalan diyaliz hastaları bundan böyle Ergani'de tedavi görebilecek.

Ergani ile birlikte çevre ilçelerden ve köylerden gelen hastalar da göz önünde bulundurulduğunda 2 seansın yeterli gelmediğini ve hastaların beklemek zorunda kaldığını belirten Doktor Aydın Duyu, gece seansının açılmasıyla birlikte hastaların beklemek zorunda kalmadan diyaliz tedavisi görebileceklerini söyledi.

Seans sayısının üçe çıkarılmasıyla Diyaliz hastalarının tedavilerini beklemeksizin alabileceklerini belirten Duyu, “70'i aşkın hastanın tedavi gördüğü hastanemizde şu ana kadar haftanın 6 günü ikişer seanstan diyaliz hizmeti vermemize rağmen mevcut hasta potansiyeline cevap veremiyorduk. Hastanemiz ya makina sayısını artıracak ya da gece seansı açarak bu sorunu aşacaktı. Makina sayısını artırılmasının prosedürü ağır olan bir seçenek olduğu için daha uygun bir zaman diliminde hastalarımıza hizmet vermek için gece seansı açıldı. Daha önce birikmiş hastalarımızı diyalize alma imkânı bulduk. Daha önce sıra bulamadığından Diyarbakır merkeze giden hastalarımız vardı. Dunlar da burada bu hizmeti almak suretiyle bu dertten kurtuldular.” dedi.

Diyaliz servisinin kapasitesi hakkında da bilgi veren Duyu, “Şu an gece servisini açmak suretiyle mevcut normal odada 12 makina, hepatit B ve Hepatit C’de de 1 makine ile 70’i aşkın hastaya hizmet verme kapasitesine ulaşmışız. Bu da Ergani’mizde sırada hasta kalmayacak anlamına geliyor.” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com