Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ergani Müftüsü göreve başladı

Ergani Müftüsü göreve başladı

Diyarbakır'ın Ergani ilçesi Müftülüğüne atanan Abdurrakip Arslan görevine başladı.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2015 Perşembe 19:29
Ergani Müftüsü göreve başladı

Uzun süredir vekâleten yürütülen Ergani Müftülüğüne Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde görev yapan Abdurrakip Arslan atandı. Arslan, 9 Eylül itibariyle Ergani’deki görevine başladı.

Toplumu ifsat eden illetlerden kurtulmanın yolunun Kur’an’ın mesajına sarılmak olduğunu belirten Müftü Arslan, amaçlarının insanlara İslam’ı tebliğ etmek olduğunu belirtti.

Diyanet işlerinin çok özellik isteyen bir hizmet alanı olduğunu belirten Arslan, “Amacımız dini mubin-i İslam’ın insanlara tebliğini yapmak, insanlarımızın bugün çok muhtaç olduğu nebevi mesajları onlara aktarmak ve bu hususta hem aileyi, hem çocukları, hem gençleri ve bütün insanlarımızı kucaklamak, onların dünya ve ahiret saadeti için çalışmaktır. Günümüzdeki sıkıntıların çoğunda maneviyat zafiyetini görüyoruz.” dedi.  

Toplumu tehdit eden illetlere dikkat çeken Arslan, “Bugün toplumu tehdit eden fitne, terör, uyuşturucu, buna benzer illetlerin tamamından kurtulmanın tek yolu Kur’an’ın mesajına sarılmaktır. Biz de halkımıza bu hizmeti, bu tebliği yapmak için göreve başladık. Cenabı Allah bize muvaffakiyetler versin. Toplumumuzun da bu nurani mesajı alması, hakka ulaşması ve hakka teslim olması için Rabbimiz onlara bilinç versin ve onlara yardım etsin.” ifadelerini kullandı.

Abdurrakip Arslan kimdir?

1960 Mardin Dargeçit ilçesinde doğdu. Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi okuyan Arslan, Konya Selçuk Eğitim Merkezinde eğitimini tamamladıktan sonra Mardin’in Nusaybin ilçesine vaiz olarak atandı. Adıyaman Samsat ve Şanlıurfa Viranşehir’de müftülük görevinde bulundu.

Arapça, İngilizce ve Farsça bilen Abdurrakip Arslan’ın, Haris Muhasibi’den “Zühde Dair” tercüme eseri bulunmaktadır. Abdurrakip Arslan evli ve 8 çocuk babasıdır.   

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com