Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Erdoğan'ın Birand'ı etkileyen duası

Erdoğan'ın Birand'ı etkileyen duası

Birand'ın yaşam öyküsünün anlatıldığı kitapta yakın bir zaman önce kanser olduğunu öğrenen usta gazeteci ile Başbakan Erdoğan arasında geçen ilginç bir diyalogda yer aldı.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2012 Pazartesi 09:51
Erdoğan'ın Birand'ı etkileyen duası

Gazeteci Mehmet Ali Birand'ın yaşam öyküsünün anlatıldığı kitapta yakın bir zaman önce kanser olduğunu öğrenen usta gazeteci ile Başbakan Erdoğan arasında geçen ilginç bir diyalogda yer aldı.

Milliyet yazarı Can Dündar, gazeteci Mehmet Ali Birand'ın yaşam öyküsünü "Birand: Bir Ömür, Ardına Bakmadan" adını verdiği kitapta kaleme aldı. Kitapta, kanser olduğunu öğrenen Mehmed Ali Birand ile Başbakan Erdoğan arasında geçen telefon diyaloğu da ilk kez aktarıldı. Aktarılanlara göre Erdoğan, tecrübeli gazeteciyi moral vermek için aramış ve kendisi için Eyüp Sultan'da dua ettiğini ifade etmişti.

"Her gazetede kendisini seven sevmeyen köşe yazarları, düşmanları, dostları, yetiştirdiği evlatları, ondan sevgi sözcükleriyle bahsediyor, zamanında en sert laflarla kendisine saldıranlar özür diliyor, her partiden her görüşten parti liderleri, politikacılar övüp moral veriyordu. Arayanlar arasında Başbakan Erdoğan da vardı. 'Geçmiş olsun' dedikten sonra çok ilginç bir sır verdi: 'Ameliyatından önceki gece, gece yarısı uyandım. Zorladım, uyku tutmadı. Baktım Emine Hanım da uyumuyor. Kalktık. Kızımızı da aldık. Gecenin o saatinde Eyüp Sultan'a gittik. Orada sana dua ettim.' Birand, bundan çok etkilendi."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com