Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Erdoğan'ın Başvurusu 2 yıldır rafta

Erdoğan'ın Başvurusu 2 yıldır rafta

Can Dündar ve Erdem Gül'ün başvurusunu bir haftada sonuçlandıran Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı hak ihlali başvurusunu tam 2 yıldır beklettiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma 13:32
Erdoğan'ın Başvurusu 2 yıldır rafta

Anayasa Mahkemesi (AYM), 'MİT TIR'ları' haberleri nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlal edildiğine karar vererek, ihlalin ortadan kaldırılması için dosyayı ilgili mahkemeye göndermişti. Mahkeme bu kararıyla tahliye yolunu açtı. Dündar ve Gül, bu karar sonrası dün gece tahliye edildi.
Can Dündar ve Erdem Gül'ün başvurularını bir haftada görüşüp karara bağlayan Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı hak ihlali başvurusunu tam 2 yıldır beklettiği ortaya çıktı.

KARAR 3'E KARŞI 12 OYLA ALINDI
Anayasa Mahkemesi, Can Dündar ile Erdem Gül'ün, 'kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlal edildiğine' karar verdi. Yüksek mahkeme, ihlalin ortadan kaldırılması için dosyayı ilgili mahkemeye gönderdi. Karar 3'e karşı 12 oyla alındı.

17 ŞUBAT'TA GÜNDEME ALINDI 1 HAFTADA KARARA BAĞLANDI
Anayasa Mahkemesi (AYM), 92 gündür cezaevinde bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün bireysel başvurularını 17 Şubat'ta gündeme almıştı.
Dündar ve Gül, 6 Aralık’ta Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunmuştu.

ERDOĞAN 2 YIL ÖNCE BAŞVURDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya organlarında kendisi ve ailesine karşı yapılan temel insan hakları ihlallerinin ortadan kaldırılmasına yönelik verilen mahkeme kararlarının uygulanmaması nedeniyle 18 Nisan 2014 tarihinde Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunmuştu. Başvuru dosyasını rafta bekleten Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'un başvurusunu henüz gündemine almış değil...
Kaynak : Haber7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com