Reklamı Geç
Advert
Advert

Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı ilan ettiler

Adnan Menderes Demokrasi Platformu'ndan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı seçiminde anlamlı bir destek geldi.

Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı ilan ettiler
Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı ilan ettiler

 

Adnan Menderes Demokrasi Platformu adına yazılı bir açıklama yapan Başkan Ahmet Şerif Bayındır, 10 Ağustos'ta yapılacak Köşk yarışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a şartsız destek olduklarına vurgu yaptı.

 

Adnan Menderes'in 'İlk Seçilen Başbakan'; Recep Tayyip Erdoğan'ın ise 'İlk Seçilen Cumhurbaşkanı' olduğunun altını çizen Bayındır, milletin adamlarını çıkaran damar bellidir. Biz bu damarın kadim demokrat temsilcileri olarak şimdiden 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyoruz, dedi.

 

İşte Adnan Menderes Demokrasi Platformu'nun yaptığı o açıklama:

 

"1946’da “Yeter, Söz Milletindir” haykırışı hepimizin malumu olduğu üzre “açık oy, gizli sayım” komedisi nedeniyle ancak 14 Mayıs 1950’de Merhum Adnan Menderes’in sandıkları patlatıp Ak Devrim’le iktidara gelmesiyle muhatabını bulmuştur.

 

'MENDERES'İ ŞEHİT EDENLER ONU YOK ETTİKLERİNİ SANDILAR'

 

O devrin şartlarında %52-%57 oy oranları ile seçim galibiyetleri kazanan Merhum Menderes’in milletimizin sevgilisi olması birilerini müthiş rahatsız etti. Kıskandılar. 4. Cumhurbaşkanımız olmaması için de cunta vasıtasıyla iktidarı gasp edip, düzmece bir çadır tiyatrosunda yargıladılar, işkencelerden geçirip, bir öğle vaktinde de astılar. Menderes’i şehit edenler O’nu yok ettiklerini sandılar. Fakat heyhat O’nun şehidlerin piri, davasının da ölümsüz ve diri olduğunu anlayamadılar.

 

TURGUT ÖZAL VE NECMETTİN ERBAKAN'IN ÖLÜMÜ

 

27 Mayıs 1960 sonrasında kurulan vesayetçi sistem Menderes’in devamı olarak milletin iktidara getirdiği Uluçınar’ın dallarını hep kesmeye çalıştı. Merhum Özal’ın ani vefatı soru işaretleriyle doludur. Rahmetli Erbakan’ın nasıl postmodern bir darbeyle saf dışı bırakıldığını milletimiz görmüştür.

 

"MİLLET, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DA USTALAŞTI"

 

Menderes’de demokratik sistemin Çırağı olan Millet, Özal’da Kalfaydı. Fakat şimdi Recep Tayyip Erdoğan’da artık bir Usta’dır. 2007 yılında Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesine karşı çıkanları milletçe bir kenara not etmiştik. 367 Safsatası ile Millet iradesinin Cumhurbaşkanlığı seçimine yansımasını engelleyenleri de biliyoruz.Ezcümle sandığı milletimizden kaçıranları unutmadık.

 

Tarihimizde ilk defa milletimiz hür iradesiyle Cumhurbaşkanı’nı seçecektir.
 Tarihi bir gerçektir ki millete güvenenler, milletle beraber hep kazanmışlardır.
 Biz Yeni Türkiye’ye, Büyük Türkiye’ye ve O’nun Aydınlık geleceğine inanıyoruz.
 Milletimizin oylarıyla seçilecek ilk Cumhurbaşkanı Yeni ve Büyük Türkiye davasının hem önderliğini hem de sorumluluğunu üstlenecektir.

 

"MENDERES'E OLAN ÖZLEMİMİZİ ERDOĞAN'LA GİDERİYORUZ"

 

Biz Adnan Menderes Demokrasi Platformu olarak Rahmetli Aydın Menderes’in söyleyişiyle; Recep Tayyip Erdoğan’da şehit Başvekilimiz Adnan Menderes’i görüyoruz. Menderes’e olan özlemimizi Erdoğan’la gideriyoruz.

 

Milletimiz geçmişini çalan zihniyetin geleceğini de çalmasına asla müsaade etmeyecektir.
 Menderes-Erdoğan çizgisi bu topraklara demokrasi ve Büyük Türkiye mayası çalmıştır.
 Milletin Adamı Erdoğan, Milletin adayıdır. Milletin Adamlarından Menderes’e Rahmet derken, Erdoğan’a da minnet diyoruz.

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I CUMHURBAŞKANI iLAN ETTiLER

 

Biz de Adnan Menderes Demokrasi Platformu olarak 14 Mayıs 1950 şafağından 10 Ağustos 2014 şafağına selam olsun diyoruz.

 

Milletin adamlarını çıkaran damar bellidir. Biz bu damarın kadim demokrat temsilcileri olarak şimdiden 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyoruz."

 

Kaynak: Haber7

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şerafettin Turan basın toplantısında açıkladı
Şerafettin Turan basın toplantısında açıkladı
Son Ankette şaşırtıcı sonuç: yüzde 83,9'u
Son Ankette şaşırtıcı sonuç: yüzde 83,9'u