Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan;Eşine ihanet edene mağdur denmez

Erdoğan;Eşine ihanet edene mağdur denmez

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2010 Cuma 11:23
Erdoğan;Eşine ihanet edene mağdur denmez

Yunanistan'a gitmeden önce havalimanında bir basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, şunları söyledi:

Bildiğiniz gibi daha taslak ortaya çıkmadan zaten ana muhalefet partisinin Anayasa Mahkemesi'ne gideceğini kendilerinden dinlemiştik. Zaten Anayasa Mahkemesi, ismini de CHP anlayışıyla adeta değişmiş duruma getirildi. Yani öyle bir hale getirildi ki, Ana muhalefet Mahkemesi haline getirdi CHP orayı. Ne gelirse gelsin hepsini alıp Anayasa Mahkemesi'ne taşıyor. Her kanun, her anayasa değişikliği teklifi oraya götürülmüştür. Onlar Anayasa Mahkemesi'ne götürürler, mahkemede kararını verir.

Referandum tarihi


Burada eğer muhalefetin samimi yaklaşımı olacaksa, milletten çekinmeye gerek yok, biz milletimize götürüyoruz. İstiyoruz ki milletimizle kısa zamanda buluşalım. Tabi enteresan olan şey 12 Eylül'de referandum yapılacak. Gördüğünüz gibi bu kararı da biz almadık yani, yarın kimse bunun altında bir şey aramasın.
 
YSK'da da Parlamento'nun üzerinde bir güç oluşmaya başladı


Fakat burada ikinci sorunuz önemli. Şu bakımdan; Parlamentonun üzerinde bir güç sürekli olarak yüksek yargı organlarında görüldüğü gibi YSK'da da böyle bir güç adeta oluşmaya başladı.

Bir yıl içerisinde de yeni yapılan değişiklikler uygulamaya konulamaz yaklaşımıyla, bende zorlama bir yorum diye bakıyorum. Ama YSK bu kararı almıştır bizde buna uyacağız.

'Eşlerine ihanet edenler mağdur olamaz'


Ana muhalefetin içinde ne olur ne olmaz o bizi ilgilendirmiyor.

Herhalde MİT'i ana muhalefet lideri yönetiyor. Madem biliyor, belgelerim var diyordu bunları niçin yargıya taşımadı? Sayın Hikmet Sami Türk'ün güzel bir sözü var.

Baştan beri komplo komplo dedi, komplo dediyse bu gizli buluşma iddia ediliyorsa, gerçekten gerçekleştiyse ki, ana muhalefet lideri böyle bir şey yapmadığını söylemiyor, kaldı ki biz bu işin içinde olmayacağımı söyledik. Ama zorla bizi de sokma gayretine girdiler. Bizi de buna bulaştırıyorlar.

Benim en çok üzüldüğüm konu şudur. Türkiye'nin toplumsal ahlak değerleri açısından bir erozyona uğratılma gayreti var. En tehlikeli olan yanı bu. En önemli güç toplumsal ahlakımızdır. Bunun üzerinde spekülasyona girenler var, mağdurlara oynayanlar var. Kusura bakmasınlar bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

Eşlerine ihanet edenler, bu toplumda biz mağdur olarak göremeyiz. Hangi tarafta, hangi düşüncede olursa olsun, kim bunu yapıyorsa, bunu nasıl olurda mağduriyet olarak gösterebiliriz?

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vekil Ayhan serbest bırakıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com