Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğandan vekillere; Darılmayın mesajı

Erdoğandan vekillere; Darılmayın mesajı

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2011 Salı 17:42
Erdoğandan vekillere; Darılmayın mesajı

Son kez vekillerine seslenen Başbakan Erdoğan, 8 yılı özetledi, Arap ülkelerine çağrı yaptı, muhalefete yüklendi. Erdoğan, vekilleriyle helalleşerek vedalaştı.

 

3 Kasım seçimlerine girerken AK Parti'nin, ''Türkiye'nin tek umudu'' olduğunu belirten Erdoğan, ''Bugün de 12 Haziran seçimlerine girerken AK Parti, yine Türkiye'nin tek umudu. AK Parti kurulduğu andan itibaren Türkiye'nin tamamını kucaklarken, Doğulusuyla, Batılısıyla, Kuzeylisiyle, Güneylisiyle, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Arabıyla, Romanıyla, Gürcüsüyle, Abazalısıyla 74 milyona aynı dille hitap ederken, bütün millete eşit mesafede dururken muhalefet partileri tıpkı 3 Kasım'da olduğu gibi bugün de 'Küçük olsun benim olsun' mantığıyla hareket ediyorlar'' diye konuştu.

 

Erdoğan, Afyonkarahisar'dan yola çıkarken 3 kırmızı çizgi ifade ettiklerini, ''Bizde etnik, bölgesel, dinsel milliyetçilik yok'' dediklerini, bugün aynı noktada olduklarını ve yine aynı şeyleri söylediklerini vurguladı.

 

Kendileri dışındaki siyasi partilerin hiçbirisinin bunları yapamadığını,bunları telaffuz bile edemediğini belirten Erdoğan, ''Hepsi belli bir yere kısılıp kaldılar. Ya bir etnik grubun veya bir bölgenin partisi oldular veyahut da kumsalların partisi oldular. Durumları bu...Ama biz Doğunun, Batının, Kuzeyin, Güneyin, dağın, taşın, yaylanın, her yerin partisi olduk. Her yerde biz varız. Çünkü biz 74 milyonunun tamamını kucakladık'' dedi.

 

Milletvekillerine son kez seslenen Erdoğan, yeni dönemde TBMM’ye giremeyecek çok vekil olacağı mesajını vererek “helalık” istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com