Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye ERDOĞANDAN ŞOK BAŞÖRTÜSÜ OPERASYONU

ERDOĞANDAN ŞOK BAŞÖRTÜSÜ OPERASYONU

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2010 Pazartesi 22:23
ERDOĞANDAN ŞOK BAŞÖRTÜSÜ OPERASYONU

Erdoğan, başörtüsü sorununu çözmek için Türk siyasi tarihine geçecek bir operasyona imza atarak, hem Kılıçdaroğluna gol attı hem de başörtüsü sorununu çözdü.

Başbakan Erdoğan, başörtüsü sorununu çözmek için Türk siyasi tarihine geçecek çok ince bir operasyona imza atarak, YÖK eliyle başörtüsü sorununu çözdü.

İŞTE ERDOĞANIN OPERASYONU

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yeni Anayasayı seçimlerden önce çıkaralım diyen Kılıçdaroğlunu önce samimiyetsizlikle suçladı. Aynı gün Kılıçdaroğlundan Erdoğana Hangi samimiyetsizliğimizi gördün açıkla cevabı geldi.

Kılıçdaroğlunun bu açıklamasının hemen ardından AK Parti kurmayları planın 2. ayağını uygulamaya koydu.

Kılıçdaroğlunun bu açıklamasının ardından ertesi gün her iki lider de TESKin olağan kongresi katılacaktı. AK parti kurmayları hemen sürpriz bir görüşme ayarladı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TESKin olağan kongresi öncesinde kısa bir süre görüştü. Bu görüşmede Kılıçdaroğlu, Yeni anayasa ile ilgili içerik beklerken, Erdoğan, Kılıçdaroğluna Gelin başörtüsü sorununu çözelim. Samimisiniz görelim şeklinde sürpriz bir öneri getirdi.

Kılıçdaroğlu, hiç beklemediği bu öneriye daha önce başörtüsü sorununu biz çözeceğiz şeklinde açıklama yapması nedeniyle olumlu yaklaşmak zorunda kaldı ve Çözelim cevabı verdi.

VE PLANIN 3. AYAĞI

Bu cevabın ardından Başbakan Erdoğanın, Kılıçdaroğlunun samimiyeti üzerinden uygulamaya koyduğu planda son hamle için harekete geçildi.

Başbakan Erdoğanın siyasi manevrasını çok geç farkeden Kılıçdaroğlunuın, geri adım atmak için pratiğe geçmesi güç öneriler getirdiği saatlerde plana son noktayı YÖK koydu.

YASAĞI YÖK KALDIRDI

YÖK, sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde İstanbul Üniversitesine gönderdiği yazı ile disiplin yönetmeliğine uymayan öğrencilerin dersten çıkarılmasını yasakladı. Yönetmeliğe göre sadece tutanak tutulacak ve başörtülü öğrenciler derslere başörtülü girebilecek. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), bu hamlesiyle başörtüsü yasağını resmen kaldırmış oldu.

KILIÇDAROĞLU İTİRAZ EDEMEYECEK

YÖK üzerinden gerçekleştirdiği bu son hamle, Kılıçdaroğlunun da elini kolunu bağlamış oldu. Eğer Kılıçdaroğlu, YÖKün bu kararına itiraz ederse hem vermiş olduğu sözü çiğnemiş olacak, hem de Başbakan Erdoğan tarafından samimiyetsiz damgası yiyecek.

Başbakan Erdoğan ve AK Partili kurmayların, Türk siyasi tarihine geçecek bu planıyla hem başörtüsü sorunu çözülmüş oldu, hem de AK Parti, çözümü CHPye bırakmdan parti hanesine artı puan olarak yazdırmayı başardı.

(CAFESİYASET /ÖZEL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com