Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Erdoğan'dan sınır yorumu

Erdoğan'dan sınır yorumu

?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye sınırında düşürülen uçakla ilgili ilk değerlendirmesinde, "Türkiye'nin kendi sınırlarını koruma hakkına da herkes saygı göstermelidir." dedi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 20:16
Erdoğan'dan sınır yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenler Günü'ndeki resepsiyonda düşürülen Rus uçağıyla ilgili ilk değerlendirmesinde bulundu. Düşürülen uçağı ‘aidiyeti belli olmayan’ diye belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye'nin kendi sınırlarını koruma hakkına da herkes saygı göstermelidir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “"Biz buna şahit olmak istemeyiz ama böyle bir durumla karşı karşıya bırakılmanın ne yazık ki ıstırabını yaşıyoruz. Bu hadise tamamen Türkiye'nin önceden ilan ettiği angajman kuralları çerçevesinde gerçekleşmiştir. Uyarıya rağmen ihlali sürdürmüştür. Hava sahamıızı ihlal eden uçağa müdahale edildi.

Türkiye'nin komşularıyla başka herhangi bir ülkeye karşı düşmanlığı asla söz konusu değildir. Suriye'de bugüne kadar çok daha vahim olaylar yaşanmamasının sebebi Türkiye'nin soğuk kanlı tutumudur.

Bu son hadisenin önüne geçmek için de elimizden gelen gayreti gösterdiğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye'nin kendi sınırlarını koruma hakkına da herkes saygı göstermelidir."

Türkmenlere yönelik yapılan saldırılar şiddetle kınadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bayırbucak Türkmenleri'nin olduğu bölge DAİŞ'in olduğu bölge değildir. DAİŞ'i vuruyoruz diyerek Bayırbucak Türkmenler'i vuruluyor.  Esed rejimi ve onun desteklediği ülkelerin Bayurbucak Türkmenler'e olan saldırılarının amacını iyi biliyoruz. Amaç Esed rejimini ayakta tutabilmektir.  MİT TIR'ları Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım götürüyordu. O TIR'larda silah olsa ne olacak olmasa ne olacak. Bugün de bölgede gerçekten çok zor şartlar altında mücadele eden kardeşlerimize yardım etmek için her türlü imkanı seferber ediyoruz.  Bizim, Suriye halkının güvenli bir geleceğe kavuşmasından başka bir derdimiz yoktur.  Türkmen kardeşlerime mücadelelerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye Harekete Geçti: Uzay Ajansı’nı Başbakanlık kuracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com