Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan'dan Kurtulmuş'a AK Parti daveti

Erdoğan'dan Kurtulmuş'a AK Parti daveti

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan ile görüşmesi sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş Erdoğan'dan aldığı daveti açıkladı.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2012 Perşembe 16:17
Erdoğan'dan Kurtulmuş'a AK Parti daveti
AK Parti'ye katılacağı iddiası gündeme gelen HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan ile biraraya geldi. Kurtulmuş, Erdoğan'ın bütünleşme için kendilerine teklifte bulunduğunu belirterek, "Kendisi 'konuyu partisinin MKYK'sına götüreceğini, bu süreçte yeni Türkiye'nin inşaası konusuna bir güç birliği ve birlikte mücadelenin uygun olacağını orada ifade edeceğini' söylediler" dedi. HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlık Resmi Konut'ta kabul edildi. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmeye AK Parti'li Yalçın Akdoğan ve Parti Genel Başkan Başdanışmanı Teoman Rıza Güneri de katıldı. Siyah makam arabasıyla Resmi Konuta gelen Kurtulmuş, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan'ın daveti üzerine Başbakanlık Resmi Konuta geldiğini belirterek sözlerine başlayan Kurtulmuş, HAS Parti'nin yeni Türkiye'nin kurulması için fikirleriyle, görüşleriyle, söylemleriyle ve uslübuyla ortaya koymuş olduğu programıyla ve süreçlere olan katkılarıyla Türk siyasetinde önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade etti. HAS Parti'nin söylemlerinin Türkiye'nin siyaset çevreleri ve bütün siyasi partileri tarafından ilgiyle izlendiğini vurgulayan Kurtulmuş, ''Sayın Başbakanımızın bizim HAS Parti ile AK Parti'nin bütünleşmesi konusundaki tekliflerini, davetini bugün aldık. Karşılıklı olarak konu ile ilgili görüşlerimizi paylaştık. Bu süreçle ilgili kendileri konuyu pazartesi partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu'na getireceğini söyledi. Bu süreçle ilgili orada Türkiye'nin siyasi bir güç birliğinin ve birlikte mücadelenin uygun olacağını ifade edeceklerini söylediler. Bu konuyla ilgili daveti partimizin kurulllarına götüreceğiz. Bu bağlamda bugün bize resmen bir davet ve çağrı yapılmış oldu. Biz de bu aldığımız daveti partimiz içindeki arkadaşlarla ve partimizin kurullarıyla görüşeceğiz. Konuyu arkadaşlarımızla görüştükten kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağız." dedi. Ne Numan Kurtulmuş ne de HAS Parti'de mücadele eden arkadaşlar olarak dertlerinin bir makam mevki olmadığını bunun böyle olmadığını da tüm Türkiye'nin bildiğine de inandıklarını ifade eden Kurtulmuş, "Ancak yeni dönemlerde yeni süreçlerde yeni Türkiye'nin inşası için bizim de baştan beri söylediğimiz ilkeler ve prensipler çerçevesinde bir güç birliği imkanı bir bütünleşme imkanı olabilir mi müzakere edeceğiz ve konuyu şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız." şeklinde konuştu. Kurtulmuş, partinin yetkili organlarıyla konuyu paylaşıp paylaşmadığına ilişkin soruları ise cevapsız bıraktı.
Haber7.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com