Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye ERDOĞAN'DAn çok önemli açıklamalar

ERDOĞAN'DAn çok önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2010 Çarşamba 20:50
ERDOĞAN'DAn çok önemli açıklamalar

Erdoğan, Fransa Senatosu Başkanı Gerard Larcher ile görüşmesi öncesinde Ritz otelden çıkarken, "ABD'de Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile görüşme var mı?" şeklindeki soruya verdiği yanıtta, Sarkisyan'ın mektuba vereceği yanıta göre hareket edeceklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan, "Sayın Sarkisyan'a özel temsilcimi gönderdim. Bir mektubum var. Bu mektubum kendisine bugün ulaşmış olması lazım. Bu mektubun neticesini aldıktan sonra değerlendireceğim. Ben olumlu bakıyorum ama özel temsilcim döndükten sonra nihai kararı verir" dedi. 

Mektubun ana konusuna da değinen Erdoğan, "Biz uluslararası hukuk kuralları içerisinde ahde vefaya inanan bir ülkeyiz. İsviçre'de atılan imzalara sadakatimizi her zamana gösteririz, geri adım atmamız söz konusu olamaz. Türkiye kendi hafıza kayıtlarını başkalarına dayatmaz, başka ülkelerin de dayatmaması gerekir. Karşılıklı sadakat içerisinde her ülke kendi üstüne düşeni yaparsa ki bunun ağırlıklı olarak bir tarih komisyonuyla çözümünün isabetli olacağını hep söylüyoruz. Konuyla ilgili olarak biz ne gerekiyorsa yaparız, bunun farklı ülkelerde oluşturulan lobilerle yapılması süreci zora sokar şu andaki süreç bu istikamettedir. Olumlu sona yaklaşmamızı umut ediyorum" ifadelerini kullandı.
 

SARKOZY GELİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Devlet Başkanı Sarkozy ile yaptığı görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Dönem başkanlığı öncesinde Sarkozy'yi Türkiye'ye davet ettim. O da gelebileceğini söyledi. Kesin tarih henüz belli değil ancak bu yıl sonu itibariyle geleceğini tahmin ediyorum" dedi.


MEDEF toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan, "Sarkozy ile yaptığım görüşme gayet verimli bir görüşme oldu. Görüşmede Türkiye Fransa ikili ilişkilerini kapsamlı bir şekilde ele aldık. Ayrıca G20 ülkesi olarak Türkiye ve Fransa'nın neler yapabileceğini, G20'nin daha etkin bir hale getirilmesini görüştük. Kore'den sonra dönem başkanlığı Fransa'ya geçecek. Dönem başkanlığı öncesinde Sarkozy'yi Türkiye'ye davet ettim. O da gelebileceğini söyledi. Kesin tarih henüz belli değil ancak bu yıl sonu itibariyle geleceğini tahmin ediyorum. Türkiye ile Fransa arasındaki geleceğe yönelik atılacak adımları konuştuk. AB'ye yönelik konuları aramızda değerlendirdik ve bölgede müşterek olarak neler yapabiliriz bunları konuştuk. Fransa ile Türkiye arasında birlikte yapabileceğimiz çok şey olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.


AB'ye katılım süreci konusunda ise Erdoğan, "Önce önümüzdeki mevcut fasıllara bakalım. Biz şuanda bu fasılları halledelim istiyoruz. Ben bloke edilen fasıllar olarak düşünmüyorum. O fasıllara gelindiğinde onların da aşılacağına ve açılacağına inanıyorum" diye konuştu.


İran ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Biz 1639 Kasr-ı Şirin Anlaşması'ndan bu yana İran ile dostuz. 380 kilometre kara sınırımız var. İran enerjide ve doğalgazda Rusya'dan sonra ikinci ihtiyacımızı karşılayan ülke. Atacağımız adımları uluslararası diplomasi içerisinde yürütmek istiyoruz. Irak'ta olanların kazananı olmamıştır, Afganistan'da olanların kazananı olmamıştır, burada olacak olanların da kazananı olmayacaktır. Biz her şeyin uluslararası diplomasi içerisinde olmasını istiyoruz" dedi.

İHAİSRAİL YORUMU


Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yaptığı eleştiriyi hatırlatan gazeteciye şöyle yanıt verdi: "Kendilerini hiçbir zaman sorgulamıyorlar. Hayatlarında hiçbir zaman onların haksız olduğu durum yok. Herzaman onlar hakladır. Bu havanın içindeler. Ama dünya öyle düşünmüyor.."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com