Advert
Advert
Advert

Erdoğan'dan BDP ve CHP'ye kof kabadayı

AK Parti il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, BDP ile CHP'li vekile 'kof kabadayı' göndermesinde bulundu. Erdoğan'ın 'kof kabadayı' göndermesi, aynı sözleri kendisine söyleyen Ahmet Altan'a açtığı davayı akıllara getirdi.

Erdoğan'dan BDP ve CHP'ye kof kabadayı
Erdoğan'dan BDP ve CHP'ye kof kabadayı
AK Parti il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, BDP ile CHP'yi topa tuttu. Konuşmasında BDP ve CHP'li vekile 'kof kabadayı' göndermesinde bulunan Başbakan Erdoğan, 2011 yılındaki yazısında kendisine 'Kof kabadayı' diyen Ahmet Altan'a dava açmıştı.

Erdoğan konuşmasında Paris'te işlenen kadın cinayetleri konusunda BDP ve CHP'nin tutumunu eleştirerek, "BDP dün bir kez daha Paris'teki olaylardan hükümeti sorumlu tutmak gibi kışkırtıcı bir tavrın içine girdi. Bunlar Fransa'ya soru sormaya cesareti olmayan ancak kendi hükümetine soru soran kof kabadayılık örneğidir. Dün bir kof kabadayılık gösterisi de teröristlere çiçek çocuk muamelesi yapan CHP'li vekil yaptı. Kendi vekillerine söz söyleyecek cesareti yok. Onun da kendi partisine söz söyleyecek cesareti yok. Bizim üzerimizden prim yapacak." dedi.
Erdoğan'nın 'kof kabadayı' göndermesi akıllara Ahmet Altan'ın aynı göndermeyi içeren yazısına açtığı davayı getirdi. Altan 2011 yılında Taraf gazetesinde yer alan yazısında Başbakan Erdoğan'a 'Kof kabadayı' demiş ve bu yazının ardından Erdoğan da kendisine dava açmıştı.
Ahmet Altan hakkında hazırlanan iddianamede Altan’ın, ”Yazılı bir ileti yoluyla kamu görevlisine, görevinden dolayı basın ve yayın yoluyla saldırdığı” iddiasıyla 1 yıldan az olmamak üzere 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istenmişti.

Yapılan yargılama sonunda suç unsurlarının oluşmaması nedeniyle Ahmet Altan beraat etmişti.
KAYNAK: ROTAHABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu