Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan, yaşananları fıkrayla anlattı

Erdoğan, yaşananları fıkrayla anlattı

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2010 Cumartesi 13:48
Erdoğan, yaşananları fıkrayla anlattı

Haber7

Muhalefetin bile en küçük bir olayı kriz gibi gösterme arayışlarının olduğu dönemde ASKON'un sağ duyusu memnun ediyor. Eleştiriye yapıcı olduğu sürece karşı değiliz. Eleştiride aşağılamayı öne çıkarırsak bunun faydası olmaz. Kimseden yüzde yüz destek beklemniyoruz.

Türkiye'de patinaj devrini aştı. 7 yıl öncesi bu ülkede milli gelir nerede idi, bu dönemde nerede? Bunun değerlendirmesini yapmayacak mıyız? İş adamları olarak kendinizi değerlendirin. Her atılan adıma karşı çıkmak ülke hayrına değildir. Ülke hayrına atılan adımlar muhalefetle karşılaşıyor.

Cin şişeden çıkmış sormuş ne istiyorsun? Yalnız demiş sana verdiğimin 2 katını komşuna vereceğim. Adam bir gözümü kör et demiş.Biz de muhalefet de böyle...

Muhalefet söylentilerle gensoru önergesi veriyor. Ben bunu ifade ettim. Gensoru Türkiye'de yalama oldu. Anamuhalefet diyor ki hukuk oldu. Hukuk yalama olmaz. Hukuk doğuştan gelen haklardır.

Biz bu gensıoruyu fırsat bilip yaptıklarımızı anlattık. Bizimle ilgili gensoru verenlerle karşılaştırma imkanı oldu.

Yılla önce kendi yaptıkları çıakrdıkları yasaya bugün karşı çıkıyorlar. Bu muhalafet tarzı bizim hayrımızadır. Ama bu ülkenin ya da dünyanın hayrına değildir.

Kriz tüm dünyayı etkiledi bizi de sarsıyor. Böyle dönemler yapıcı eleştirinin önemli olduğu dönemlerdir. Felaket telllallığı ile moral bozmak için her türlü yola başvuruluyor. Atılan bunca adımların hiçbiri muhalefet tarafından görünmez.Ekonomide en önemli unsur moraldir.

Biz iki yıldır IMF ile masadayız Stand By'ı yine imzalamadık ama işimize gelmezse yine imzalamayız. Kendi lehime kararla kalkarsam bu benim lehime olur. Ekonomide finansı bilgiyi insanı yönetmektir maharet.

Güçlü iseniz masadan kaçmazsınız.Masaya oturmaktan korkmaz mısın? Sonra biz IMF ortağıyız. Biz bunları ya bilmiyoruz ya da bilmemiz gerekir. Bizim büyümne tahminlerimiz orta vadeli programda hazır. Türkiye notu artırılan 17 ülke arasında yer aldı. Türkiye krizde karşı iyi bir sınav verdi.

Emek yoğun değin teknoloji yoğun istihdama gidiyoruz. İşsizlik artı bir miktar bizde de. 10,7 işsizlik'ten iktidarımızda 13,1'e çıktı. Başka ülkeler yüzde yüz arttı. Sanayi bizde büyümeye başladı.

2008'de Türkiye'de 49 bin 3 adet şirket açıldı. Muhalefet Türkiye'de hep kapanan şirket sayısını söylüyor. Açılan neden söylemiyor. Değerli arkadaşlar bu farkları görmeyeceğiz nasıl olsa eleştireceğiz. Açılanı söylemiyor kapananı söylüyor. Dünyada turizmde bütün ülkeler erimeye devam ederken bizde artış var.

Hükümet olarak ekonomiyi olumsuz etkileyecek girişime karşı taviz vermeyeceğiz. Birileri bu sorumluluğu taşımıyor olabilir. Birileri başarıları görmüyor olabilir. Ama biz yolumuza devam edeceğiz.

Tüm dünyada gıda krizi endişesi varken Türkiye  bir gıda tahıl ambarı olma yönünde ilerliyor. Türkiye'de tüm ülkeye bir umut hakim. Ülke yeni bir döneme çağa hazırlanıyor.

Bir çok ülke ile vizeleri kaldırdık. Şimdi işadamlarımız dünyanın birçok ülkesi ile kucaklaşıyor.

Kurumlar kendi içinde bir temizliğe tutuluyorsa bunun gerçekleştirilmesi lazım. Bunun bedelini torunlarımız ödeyecektir. Biz de yargı yasama yürütme ayrı olmalı ama değil. Hepsi bir kenara yarguı hepsinin silip atabiliyor. Şu anda yargı istediği şekilde yürtütmeye müdahele edebiliyor.Diğer taraftan da meclisin yüzde65'ine sahip bir parti kapatılabiliyor. Tüzel kişilere bedel ödetmek demokrasi değil. Biz bu işi millete götürüp çözeceğiz. Yargı diyor ki her şeyi biz yapalım.  

Yargı kendi içinde herhangi bir mensubunun yargılanmasına müsade ediyorsa bırakın yargı da kendine düzen versin. Biz yoksulun yetimin hakkını üzerimizde taşıyoruz. Bizi bu makama onları hayır duası getirdi. Onlarla devam ediyoruz. Biz onlara sırt dönemeyiz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com