Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan: Yaşadıklarımı anlatırsam ülke kaldırmaz

Erdoğan: Yaşadıklarımı anlatırsam ülke kaldırmaz

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2010 Çarşamba 16:01
Erdoğan: Yaşadıklarımı anlatırsam ülke kaldırmaz

konulu konferans veren Başbakan Erdoğan, GATA olayıyla ilgili çarpıcı konuştu. Siyaset sonrasına ve başörtülerin acılarına dikkat çekti...

USAK'da verdiği konferansın soru cevap bölümünde eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmamasıyla ilgili konuya değinen Başbakan Erdoğan, üç yıl önce medyana gelen bu olayı gündeme taşımadıklarını belirterek şunları söyledi: "Söyleyecek daha çok şey var. Ama ülkem bunları kaldırmaz. Bazı şeyleri söylemek zaman istiyor"

Erdoğan, eşinin alınmadığı GATA için "benim verdiğim vergi ve paralarla kurulan kurum" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın sözleri şöyle:
"ÜLKEM BUNU KALDIRMAZ"
"Ben eşimin yaşadığı bir olayı anlattım. Üç senedir eşim de ben de bu işleri gündeme taşımadık. Ha gereken yerlere söyledim. Söyleyecek daha çok şeyler var. Ama ben ülkemde gerilim istemiyorum. Bu konuda yaşadığım başka şeyler de var. Bunları belki, biraz daha zaman kazanacak, belki siyasetten çekildikten sonra kaleme alıp belki gündeme getireceğiz. Bunlar da var. Ama ülkem bunları kaldırmaz. Onun için bazı şeyleri söylemek zaman istiyor.

LAİKLİK BUNUN GÜVENCESİ DEĞİL Mİ?
Ama bunun zamanı gelmişti. Benim ülkemde çok önemli sanatçı hasta yatağında ve benim eşim ziyarete gitmek istiyor. Eşini arıyor, "Memnuniyetle" diyor. Biraz sonra tekrar dönüyor, "Emine hanım böyle böyle oldu. Ne olur biz sizinle dışarıda buluşalım." Diyor. Ve dışarıda görüşmeyi yapıyorlar. 
Şimdi bunun akılla, izanla, bir kurumsal yaklaşımla izahı olabilir mi? Bunu neyle izah edeceksiniz. Hangi özgürlük çerçevesinde bunu bir tanıma oturtacaksınız. Bunun demokrasiyle, laiklikle, hukuk devletiyle yakından uzaktan alakası olabilir mi? Laiklik bunun güvencesiyken, burada bir engelle karşılaşıyorsunuz.

"VERGİLERİMİZLE OLUŞAN KURUM"
Ve benim vergisini vermek suretiyle, parasını vermek suretiyle her şeyiyle oluşturduğumuz bir kurumun hastanesinde siz "başbakanın eşini burada bu ziyarete gelmesin. Burada farklı durumlar ortaya çıkabilir. Gerginleşme olabilir. Şu olur bu olur" gibi şeylerle engellemeye kalkıyorsunuz. Ha biz bu işin üzerine gidemez miydik? Gidebilirdik. Ama orada sadece eşimin gözyaşlarına mahkum olarak kaldık"

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com